Utworzono zespół do obsługi jednostek miasta Ostrołęki

Powstanie od 1 stycznia 2021 roku zespół do obsługi jednostek organizacyjnych miasta Ostrołęki. Taką decyzję podjęli radni na sesji Rady Miasta z 26 listopada.

Zespół zajmie się obsługą administracyjną, finansową i organizacyjną sześciu miejskich jednostek. Mowa o Organizatorze Rodzinnej Pieczy Zastępczej, Ośrodku Interwencji Kryzysowej, Placówce Pieczy Zastępczej „Korczakówka”, Placówce Pieczy Zastępczej „Korczakówka 2”, Zespole Placówek Wsparcia Dziennego i Żłobku Miejskim.

Pytania co do szczegółów miał radny Jan Rzewnicki (klub PiS). Chciał wiedzieć, czy wszystkie osoby zatrudnione w tych placówkach, a zajmujące się administracją czy finansami, będą miały zapewnione zatrudnione. Interesowało go także to, czy w przyszłości zespół może zająć się obsługą i innych miejskich jednostek.

Na to drugie pytanie wiceprezydent Ostrołęki Anny Gocłowskiej odpowiedziała twierdząco. Warunek: musi się na to zgodzić Rada Miasta.

Natomiast nikt z zatrudnionych na czas nieokreślony ma nie stracić pracy. Przestaną pracować osoby, dla których było to zajęcie dodatkowe. Kilka osób otrzyma propozycję przeniesienia do innych zakładów pracy w mieście.

Od 1 stycznia w zespole ma być zatrudnionych 8 osób, nikt z zewnątrz.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
gruby logistyk nie ogarnia

niech się zajmą OPK