Utwory 10. młodych ostrołęckich literatów doczekały się publikacji

Emilia Brulińska, Monika Dębowska, Julia Lenkiewicz, Katarzyna Łada, Natalia Madrak, Natalia Modzelewska, Karolina Pianka, Dżesika Weronika Szymczyk, Szymon Białobrzewski, Sebastian Suchecki i Wiktoria Kot – utwory tych młodych ostrołęckich literatów doczekały się publikacji.

Prezentacja antologii wierszy i fragmentów prozy pt. „Otwieranie głosu” autorstwa młodych ostrołęczan (najmłodsza jest jeszcze uczennicą szkoły podstawowej, pozostali szkół średnich i studenci) odbędzie się 29 listopada, godz. 18.00, w czytelni MBP w Ostrołęce (Głowackiego 42).

Wyboru tekstów dokonał oraz zredagował i słowem wstępnym opatrzył dr hab. Karol Samsel.

W przedmowie do książki czytamy m.in: „Pragnąłbym ręczyć w tym miejscu za jakość literacką każdej z tych prezentacji oddzielnie, przedstawiana tu antologia jest bowiem również pokłosiem mojej indywidualnej pracy z jej autorami i autorkami przez cztery lata w ramach prowadzonych przeze mnie, comiesięcznych warsztatów literackich organizowanych przez Miejską Biblioteką Publiczną im. Wiktora Gomulickiego w Ostrołęce. Dzięki nim, za ich przede wszystkim sprawą – mogłem z dumą (ale i z uwagą oraz skupieniem) przyglądać się wzrostowi artystycznemu każdej z dziesięciu prezentowanych tu osób oraz doradzać (w razie potrzeby), jak wyzyskać najskuteczniej, jak okiełznać idiom, który „zalążkował” tyleż powoli, co konsekwentnie w ich literackiej wyobraźni”.