Usiłowanie zabójstwa w Kruszewie. Jan S. zaatakował siekierą

Straszne sceny miały miejsce w czerwcu 2020 roku w Kruszewie, gm. Goworowo. Jan S. rzucił się z siekierą na Tadeusza R. Przeciwko mężczyźnie Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce prowadzi śledztwo.

Do zdarzenia doszło 22 czerwca we wsi Kruszewo, gm. Goworowo.

„Około godziny 11.00, na drodze asfaltowej prowadzącej do miejscowości Lipianka, Jan S. co najmniej kilkukrotnie uderzył Tadeusza R. siekierą” – informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce.

„Ciosy zadawał w okolice głowy i całego ciała. Spowodował u pokrzywdzonego obrażenia ciała w postaci ran podudzia prawego i lewego, ran na biodrze, ran cięto – tłuczonych, licznych drobnych otarć naskórka i podbiegnięć krwawych kończyn dolnych i górnych.”

Jan S. przyznał się do ataku siekierą i złożył wyjaśnienia. Tłumaczył też dlaczego dopuścił się tego czynu.

„Wskazał, że pokrzywdzony Tadeusz R. od około jednego roku niepokoił go. Zwracał uwagę pokrzywdzonemu, by ten przestał go niepokoić i ubliżać mu. Wyjaśnił też, że nie chciał zabić Tadeusz R.” – czytamy w komunikacie Prokuratury.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Ostrołęce sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Janowi S. grozi nawet dożywocie.

Fot. Pixabay