Urzędy centralne w Ostrołęce i Łomży?

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik skierowali wspólne pismo do premiera Mateusza Morawieckiego w sprawie delokalizacji urzędów centralnych.

W spotkaniu, które odbyło się 1 sierpnia w łomżyńskim ratuszu uczestniczyła również poseł Bernadeta Krynicka. Prezydenci obu miast zwrócili się do niej z prośbą, aby pomogła zorganizować wizytę  w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, by można było już szczegółowo porozmawiać o delokalizacji urzędów centralnych i ewentualnym ulokowaniu jednego lub kilku z nich w Łomży i Ostrołęce.

W połowie lipca Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii opublikowało raport pn. „Uwarunkowanie delokalizacji centralnych urzędów w Polsce”. Zgodnie z jego treścią przeniesienie urzędów centralnych z Warszawy do innych miast pozwoliłoby m.in. obniżyć koszty funkcjonowania i zapewnić dopływ nowych kadr. Przeprowadzka może czekać w sumie 31 urzędów.


Poniżej treść listu do premiera Mateusza Morawieckiego podpisanego przez prezydentów Łomży i Ostrołęki oraz poseł Bernadetę Krynicką.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Frgy

To się gruby wysilił 😂😂😂

Lidka

Baleron nie popisuj się

do Frgy i Lidki

Frgy i Lidka wy zakompleksione, pryszczate trole wynocha od komputerów wytrzeć nosy i sprzątać zabawki.

Jan

A może nie gruby baleron tylko garniturek od pierwszej Komunii. O przepraszam – oczywiscie od pierwszego plenum KC SLD.

ojciec

Marzenia ściętej głowy

Lulu

Podpis kulika 🤣😄🤣😄🤣