Uroczystości z okazji Święta Niepodległości w parafii pw. Św. Franciszka w Ostrołęce. Zobaczcie zdjęcia

Środowiska patriotyczne ostrołęckich przedsiębiorców, proboszcz parafii św. Fraciszka z Asyżu, harcerze i grupy rekonstrukcyjne zaprosiły ostrołęczan na uroczystości z okazji Święta Niepodległości. Była msza i uroczystości pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów polskiej niepodległości.

Uroczystości miały miejsce w piątek 8 listopada wieczorem. Zaczęły się od mszy w kościele.

– Stajemy przed Panem, na apelu, na mszy świętej, aby przede wszystkim prosić o przyszłość naszej Ojczyzny, ale także naszych mniejszych Ojczyzn – mówił podczas kazania ks. Szymon Biedrzycki.

Mówił, że choć żyjemy w czasach pokoju, nie znaczy to, że Ojczyzna nie jest atakowana. Jako przykład podał „różne ideologie”:

Widzimy z różnych przekazów medialnych co dzieje się na ulicach różnych miast. Też Polacy, pewnie w jakiś sposób też kochają Ojczyznę, ale również różne ideologie, które niekoniecznie ją kochają – mówił ksiądz.

Podkreślał też, że obrony wymagają też rodzina, wiara, Kościół, dzieci nienarodzone (duchowny mówił o głośnym w ostatnim czasie filmie „Nieplanowane”).

Po mszy wszyscy przeszli przed pomnik upamiętniający bohaterów walczących o niepodległość Polski. Odsłonięto go rok temu.

Oczom nierozumnym wydaje się czasem, że kwiaty to tylko chwilowo piękne rośliny, że znicze mają krótki czas życia, że pomnik to tylko kamień. Myślę, że my tu wszyscy wiemy, że jednak to coś więcej – mówił, na chwilę przed złożeniem kwiatów przed pomnikiem, radny Janusz Kotowski.

Z kolei Anna Staszewska wyrecytowała wiersz poświęcony polskim bohaterom, mówiącym o ich losach, a także o historii Polski. Na koniec głos zabrał jeden z organizatorów uroczystości Józef Galanek. Podziękował wszystkim za obecność.

– Najbardziej dziękuję tym harcerzom – mówił i w tym miejscu zadrżał mu głos – bo to właśnie oni przejmą po nas ciąg dalszy.

Myślę, że ten obelisk z tą tablicą będzie długo żył pamięcią ostrołęczan.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć:

najnowszy najstarszy oceniany
Anna
Gość
Anna

Wszystkim tym, ktorzy przygotowali uroczystosc patriotyczną i religijna w dniu 8.11.2019 w kościele pz Św. Franciszka w Ostrołęce dziękuję w imieniu Stowarzyszenia Historii Ziemi Ostrolęckiej im. kpt. Aleksandra Bednarczyka ” Adama”
Jakże aktualne są słowa C. K. Norwida „Ojczyzna to wielki zbiorowy Obowiązek” które przywołał ksiądz sprawujący Mszę za Polskę. Pozdrawiam. A. Nosek

Staś
Gość
Staś

Pani Aniu, dziękujemy za Pani obecność i wspólną modlitwę

Nina
Gość
Nina

Piękna uroczystość , nie żal czasu by pamiętać o polskich Bohaterach

Max
Gość
Max

Trzeba się modlić by Bóg nagrodził w niebie tych co dla Ojczyzny na ziemi oddali życie. Tyle możemy im odpłacić , więcej nie

Maja
Gość
Maja

Ciekawe wystąpienie historyczne p. Czartoryskiego. Jestem dumna, że mieszkam w tak patriotycznym regionie

Max
Gość
Max

Ja też zawsze chętnie słucham p. Posła , zawsze ma coś ciekawego do powiedzenia. Dziękuję

Kamil
Gość
Kamil

Do mnie najbardziej trafiały wystąpienia byłego prezydenta JK, ale wiem że oni z Posłem nie rywalizują

John
Gość
John

Pięknie że byli harcerze, rekonstruktorzy, policjanci, strażacy, , że przyszło sporo osób . Trzeba się wspólnie modlić za Ojczyznę

Mirek
Gość
Mirek

O organizację uroczystości zadbał J. Galanek. Brawo panie Józefie

Interesant
Gość
Interesant

Ma za co dziękować.