Ulica Blachnickiego w końcu odebrana…

Ta inwestycja ciągnęła się niemiłosiernie. Rozpoczęta jeszcze za kadencji prezydenta Ostrołęki Janusza Kotowskiego przebudowa ul. Blachnickiego (dawniej Berlinga) dobiegła końca – w poniedziałek 22 czerwca dokonano jej odbioru.

Problem trwającej zdecydowanie zbyt długo przebudowy ul. Blachnickiego podejmowany był na naszym portalu nie raz (Remont Blachnickiego – czy nastąpi szczęśliwy finał?, Remont ul. Blachnickiego – idziemy na rekord?, Co Kulik miał do powiedzenia o Blachnickiego?). Po zmianie w ostrołęckim samorządzie roboty zdecydowanie straciły na tempie.

Remont dawał się we znaki mieszkańcom – przy Blachnickiego znajdują się szkoły, przedszkole, więc dowóz dzieci do placówek nastręczał problemów. Wreszcie mogą odetchnąć z ulgą: ulica jest gotowa. No, prawie…

To jeszcze nie koniec bowiem prac na Blachnickiego. Uczestniczący w odbiorze drogi radny Paweł Niewiadomski (Nasza Ostrołęka) napisał na Facebooku, że wykonawca – firma Ostrada – ma jeszcze dokonać naprawy kilku usterek. Chodzi m.in. o obniżenie wjazdów na progi zwalniające.

Rozpoczęta za kadencji poprzedniego prezydenta Ostrołęki Blachnickiego w końcu jednak jest odebrana. Na – miejmy nadzieję – szczęśliwy finał czeka jeszcze inna inwestycja, którą zainicjowały wcześniejsze władze miasta. Mowa o remoncie ulic Ostrowskiej i Słowackiego na osiedlu Stacja, na który pozyskano duże pieniądze, a który również ma duży poślizg.

1 1 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Pytam

Czy to nie za kandydatury pana związanego bliskimi relacjami z tym portalem powstały pierwsze opóźnienia?

Darek

Wykonawca nie bardzo się popisał, działał powoli za poprzedniego prezydenta, ale nic nie tłumaczy 1,5 roku ślamazarnych działań prezydenta Kulika

Nina

Pierwsze opóźnienia pewnie powstały w poprzedniej kadencji, ale to pikuś w porównaniu z tempem za Kulika

Max

Prezydent ( były ) Kotowski przygotował projekt budowy, rozpisał przetarg, zdobył dofinansowanie zewnętrzne i ciągnął budowę . Było już sporo zrobione, ale większość ostrołęczan wybrało Kulika. I co ? I przez półtora roku ciągnęło się dokończenie reszty. Pała z wykrzyknikiem dla Kulika i wykonawcy !

Maja

A inny portal pisze, że to zasługi Fryderyka i Niewiadomskiego. Buhahaha. Prezydent Kotowski wyremontował główne ulice na Centrum, Blachnickiego też zabudżetował i pociągnął , zabrakło mu miesiąca , Kulik końcówkę ciągnął 1,5 roku

Z Centrum

To prawda. Za kadencji Kotowskiego wyremontowano Sikorskiego, Madalińskiego , Kleeberga,Pileckiego, KEN, w budżecie zapewniono finansowanie Majewskiego. Blachnickiego ekipa Kotowskiego przygotowała z kasą od wojewody i zrealizowała w sporej części . Ale kto by o tym jeszcze pamiętał

Ola

Normalni pamiętają

czlowiek nie bot

Elektorat juz zapomnial za czyjej kadencji powstaly pierwsze opoznienia i kto rozpoczal te inwestycje, ale oczywiscie wszystko wina Kulika….