Ukradł… autobus MZK i doprowadził do kolizji! (AKTUALIZACJA, WIDEO)

Zaskakująca kradzież w Ostrołęce. Mężczyzna ukradł z zajezdni MZK autobus.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek 11 marca.

– Około godziny 16.20 ostrołęccy policjanci otrzymali informacje o kradzieży autobusu MZK, którym sprawca przemieścił się z zajezdni na ulicę 11 listopada i tam, przy próbie zatrzymania autobusu, uderzył w zapakowany samochód osobowy marki Audi – poinformował Krzysztof Kolator z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Fot. KMP Ostrołęka

Sprawca kradzieży, po doprowadzeniu do zderzenia, zostawił autobus i pobiegł w kierunku swojego mieszkania.

Jego poszukiwaniami zajęli się policjanci z wydziałów patrolowego, ruchu drogowego, kryminalnego i ostrołęccy dzielnicowi. Udało się im złapać mężczyznę.

Był nim 29-letni ostrołęczanin. Nie posiadał uprawnień do kierowania autobusami i miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Zabrano go do ostrołęckiej komendy. Noc spędził w areszcie.

– Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Zgodnie z art. 278 kodeksu karnego: § 1. Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5 – dodaje Krzysztof Kolator.

Całe zdarzenie zarejestrowały kamery:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mad Max

Ale jaja,ale jaja…..

olgierd

To wychodzi na to że każdy tam może wejść i „wziąć ” sobie autobus i nim pojeździć. Gdzie jest prezes, pytam się, no gdzie ?????

Jarema

Robi audyt

Ulala

Panuje ten nowy prezesina nad tą hołotą na Kołobrzeskiej ,chyba nie ogarnia tematu.Podobno panuje tam istny chaos ,kierowcy robią co chcą …i chyba trzeba w to uwierzyć ,bo fakty video mówią same za siebie.Biada temu miastu pod nowymi rządami ,oj biada