Udrożnią rzekę Narew. Zaczną od Ostrołęki

W czwartek 22 sierpnia odbyła się konferencja prasowa z udziałem posła Arkadiusza Czartoryskiego i senatora Roberta Mamątowa. Mówiono na niej o planach przebudowy portu i podpisanej umowie na jego projekt, a także o pracach, które będą wkrótce prowadzone na rzece.

– Od poniedziałku rozpoczną się intensywne prace nad udrożnieniem rzeki Narew – poinformował poseł Arkadiusz Czartoryski.

Były tutaj łodzie, ale zniknęły ze względu na niski stan wody. Najważniejsze zatem, aby udrożnić szlak wodny na Narwi.

Prace rozpoczną się od ostrołęckiego odcinka rzeki.

Głównym tematem czwartkowej konferencji prasowej była rozbudowa portu w Ostrołęce. Wybrano firmę, która wykona projekt. Jeszcze w tym roku ma on być gotowy.

Co zakłada przebudowa portu w Ostrołęce? Więcej na ten temat tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
karol

Bardzo dobra wiadomość nie jestem ekspertem ale wydaje mi się że powinny być odbudowane ostrogi tzw główki wtedy nurt wody własnym pędem by wyrywał dno rzeki i ją pogłębiał. Tak trzymać.

Miu

Czasy kiedy każdy szanujący się rybak budował swoja tamkę należą do przeszłości. Taką tamkę z faszyny , kamieni i darni budowało się latami. Teraz komu by się chciało, większość wędkarzy łowi z brzegu zostawiając po sobie śmietnisko w postaci puszek po piwie i plastikowych butelek po napojach. Niestety to co dzieje się nad Narwią to katastrofa. Niestety odwróciliśmy się tyłkiem do rzeki i nikomu już nie zależy by Narew była wizytówką naszego miasta. Port o którym się ciągle mówi to maleńki fragment dbałości o Narew, co z resztą? Jak chodzę czasem nad rzekę to jest mi najzwyczajniej wstyd patrząc na… Czytaj więcej »

Miu

Aaaaby rzekę udrożnić trzeba lać dużo wody. Stan wody na Narwi w Ostrołęce 23 sierpnia : 54 cm
Kajak się prześlizgnie ale łódka pychówka może dnem zaorać. A gdyby tak nie daj Boże poseł pchał i co wtedy? Trzeba udrażniać! Zostało mało czasu a sezon żeglowny wkrótce będzie na finiszu.
Zaraz, zaraz nie napisaliście jak będą udrażniać ? Będą przekopywać czy samo lanie wody wystarczy? Ciekaw jestem

Bolszewik

Kiełbasa wyborcza

Ola

Gorzej, niebezpieczne pomysły. Pogłębianie Narwi to jej degradacja. Proszę posłuchać co na ten temat mówią naukowcy. Polska stepowieje, a politycy zamiast słuchać specjalistów i podejmować mądre działania proponują inwestycje, które jeszcze bardziej pogorszą i tak już niewesołą sytuację.

alan

zabetonujmy i zaasfaltujmy jeszcze więcej hektarów to deszczówka zamiast wsiąkać w ziemię popłynie do Bałtyku ,a my będziemy narzekać na niski poziom wód gruntowych. Dlaczego woda po deszczu zalewa chodniki i ulice a nie trawniki .