Uchwała o opłatach za śmieci do poprawki. Polecenie od RIO

Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie orzekła nieważność uchwały Rady Miasta dotyczącej m.in. opłat za śmieci w mieście. Na najbliższej sesji Rady Miasta mają być wprowadzone do niej odpowiednie poprawki.

Grudniowej uchwale Rady Miasta Ostrołęki w sprawie m.in. opłat za śmieci przyjrzała się Regionalna Izba Obrachunkowa w Warszawie. I orzekła jej nieważność. Dlaczego? O tym czytamy już w uzasadnieniu nowego projektu uchwały, który to projekt wprowadza oczekiwane przez RIO zmiany:

„Zdaniem Regionalnej Izby Obrachunkowej w Warszawie Rada Miasta Ostrołęki powinna przyjąć stawkę za worek o pojemności 60 l w wysokości 9,05 zł, a nie 9,00 zł (aby stawka była zgodna z przepisami prawa – red.).”

Poza tym:

„Konsekwencją tego jest zaniżenie stawki opłaty (podwyższonej), o której mowa w art. 6k ust 3 ustawy, określonej w § 4 ust. 3 pkt 1 badanej uchwały. Stawka tej opłaty powinna wynieść 18,10 zł, zamiast 18,00, jak określiła to Rada Miasta Ostrołęki.”

Ponadto w jednym z paragrafów zapomniano dopisać po wartości „1,00” wyrazu „złotych”. Tę poprawkę również ratusz zamierza uwzględnić.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rafa

Może tak Jan koniowalski z mojej Ostrołęki napisze teraz, że to był zamach i chciano po cichu wprowadzić komisarza

John

Koniowalski z mo jest w stanie sobie udowodnić , że Łukasz chce sam na siebie nasłać komisarza, a co!