Ubojnia w Kalinowie: zarzuty dla 9 osób. Sprawę prowadzi Prokuratura w Ostrołęce

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła postępowanie przygotowawcze dotyczące nieprawidłowości przy uboju bydła w ubojni zwierząt w Kalinowie, pow. ostrowski.

O sprawie było głośno w całej Polsce po materiale w „Superwizjerze” TVN. W ubojnie w Kalinowie, w powiecie ostrowskim, miało dochodzić do uboju chorych, leżących krów. Mięso z podostrowskiego zakładu trafiało także do krajów Unii Europejskiej.

Postępowanie dotyczące procederu w ubojni w Kalinowie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. W jej komunikacie czytamy:

„Aktem oskarżenia objętych zostało 9 osób, m.in. właściciel ubojni, osoby dokonujące uboju bydła i dostawcy oraz lekarze weterynarii. W toku śledztwa przedstawiono im zarzuty znęcania nad zwierzętami połączonego ze szczególnym okrucieństwem, oszustwa połączonego z naruszeniem ustawy o ochronie zwierząt i zwalczaniu chorób zakaźnych oraz niedopełnienia obowiązków i poświadczenie nieprawdy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

W trakcie prowadzonego śledztwa trzech z oskarżonych przyznało lub częściowo przyznało się do popełnienia zarzucanych im czynów, pozostali, tj. 6 oskarżonych nie przyznało się do stawianych im zarzutów.”

Za przedstawione w akcie oskarżenia czyny grozi kara do 10 pozbawienia wolności.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
*****_***

Ciekawe czy będą zarzuty dla posła z Ostrołęki który sprzedaje dom o metrażu o prawie 50% większym niż podał w oświadczeniu majątkowym. Nowaka sąd skazał za zegarek wart kilkadziesiąt tysięcy a tu mowa o 70 metrach kwadratowych nieruchomości o znacznie większej wartości.
Podobno ma się tym zająć sejmowa komisja etyki poselskiej. Czy poseł wytłumaczy skąd te nieścisłości ?

1
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x