„Tygryski” – dar Terytorialsów dla małych pacjentów

23 grudnia żołnierze 5 MBOT przekazali 50 pluszowych tygrysków oddziałowi ratunkowemu ostrołęckiego szpitala. Tygryski to pomysł żołnierzy ratowników pola walki 52. batalionu z Komorowa. Oni doskonale wiedzą, że stres jest największym wrogiem w leczeniu i terapii.

– Naszym małym pacjentom dajemy medale za odwagę. Maskotka „tygrysek” to też synonim dzielności, i taka zabawka na pewno pomoże dzieciom złagodzić stres związany z pobytem w szpitalu i koniecznymi zabiegami – mówi lekarz neurolog Robert Kogut.

– Maskotka pocieszy i da chwilę szczęścia. A to emocje, które w trudnych momentach naszym dzieciom są bardzo pomocne – podkreśla Joanna Dąbrowska, pielęgniarka oddziałowa z Izby Przyjęć ostrołęckiego szpitala.

Zachwycony pomysłem jest też Ryszard Sidorzak, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych ostrołęckiego szpitala.

To bardzo miły gest, który umili pobyt naszym małym pacjentom. Mam też nadzieję, że harmonijna współpraca między żołnierzami WOT i naszym szpitalem będzie się dalej tak dobrze układała – mówi.

W przekazaniu maskotek do ostrołęckiego szpitala uczestniczyli żołnierze z jednostki w Komorowie pod dowództwem ppor. Bartosza Wileńskiego. Po przekazaniu pluszaków był czas na kawę, świąteczne życzenia i wojskowe opowieści, bo jak się okazało takich wspomnień wicedyrektorowi ostrołęckiego szpitala nie brakuje.

– Wojska Obrony Terytorialnej zostały powołane do życia by wspierać lokalną społeczność. W czasie pokoju zadanie to realizowane jest zwykle poprzez działania z zakresu zarządzania kryzysowego, usuwanie skutków klęsk żywiołowych czy zapobieganie im. W okresie przedświątecznym pokazaliśmy, że wsparcie może mieć także nieco inny wymiar, pokazaliśmy, że jesteśmy blisko tych którzy potrzebują pomocy i zawsze gotowi tą pomoc nieść – podkreśla Aneta Szczepaniak, rzecznik prasowy 5 MBOT.

Pluszowe tygryski trafiły także do oddziałów ratowniczych w Wyszkowie oraz Ostrowi Mazowieckiej.

O akcji żołnierzy z Komorowa informował także Kurier Mazowiecki w wydaniu z 23 grudnia. Do obejrzenia pod linkiem: https://warszawa.tvp.pl/619054/kurier-mazowiecki