Tych kierowców policja w Ostrołęce złapała na łamaniu przepisów

Nieodpowiedzialnych i niestety niebezpiecznych kierowców na naszych drogach nie brakuje. Dlatego powstała Grupa Speed, która wyłapuje piratów drogowych – w miniony weekend policjanci z Ostrołęki zatrzymali kilku.

W miniony weekend policjanci z Grupy Speed w Ostrołęce zatrzymali 6 pijanych kierowców, z czego 2 w ogóle nie powinno wsiadać za kółko (mówił o tym wyrok sądu). Zabrali też prawo jazdy 4 kierowcom, którzy złamali przepisy – jechali zdecydowanie za szybko w obszarze zabudowanym.

– Niechlubny rekordzista został zatrzymany w minioną sobotę na drodze krajowej nr 60 – mówi oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Mieszkaniec województwa podlaskiego w wieku 36 lat przy ograniczeniu w obszarze zabudowanym do 50 km/h jechał bmw aż 117 km/h.

Kolejny za szybki kierowca został zatrzymany w niedzielę we wsi Żebry Chudek. 67-letni mieszkaniec powiatu pruszkowskiego pędził 107 km/h.

Kolejnych dwóch kierowców policjanci zatrzymali w poniedziałek 18 maja rano na terenie powiatu makowskiego.

– Pierwszy z nich to kierująca volkswagenem golfem 22-letnia mieszkanka powiatu makowskiego. Przy ograniczeniu do 50 km/h jechała 113 km/h – informuje Tomas Żerański. – Drugi natomiast 38-letni mieszkaniec województwa kujawsko-pomorskiego oprócz przekroczenia dozwolonej prędkości o 54 km/h dopuścił się jednego z najbardziej niebezpiecznych wykroczeń w ruchu drogowym.

Mianowicie podczas swojej szybkiej jazdy volskwagenem wyprzedzał inny pojazd na oznakowanym przejściu dla pieszych.

Wszyscy ci kierowcy stracili swoje prawa jazdy i otrzymali wysokie mandaty karne: od 400 do 700 złotych. Dodatkowo do ich kont zostało dopisanych po 10 punktów karnych.