Turniej sołtysów w kręgielni. Poznajcie zwycięzców

W sobotę 16 marca w kręgielni Łubudu w Ostrołęce rywalizowali sołtysi z powiatu ostrołęckiego. Potem wzięli udział w konferencji.

Odbyła się tam impreza pod nazwą „II Turniej i konferencja sołtysów i liderów powiatu ostrołęckiego”. Zorganizowały ją stowarzyszenia Aktywniejsi Razem i Projekt Radomir.

Rywalizowano w dwóch kategoriach. Poniżej poznajcie wyniki.

Mężczyźni:

  • I – Michał Śniadach 154 punkty,
  • II – Bartosz Podolak 117 punktów,
  • III – Wojciech Żerański 110 punktów.

Kobiety:

  • I – Dorota Kucińska 110 punktów,
  • II – Mirosława Poręba 97 punktów,
  • III – Aneta Dzbeńska 93 punkty.

Puchary, ufundowane przez LZS Lelis i nagrody od Starostwa Powiatowego w Ostrołęce wręczono na konferencji, która odbyła się na świetlicy w Nowej Wsi Wschodniej.

Konferencja to także inauguracja „Krwawej Ligi 2019″. Po pysznym obiedzie, pani Ewa Lelujka z oddziału terenowego nr 41 w Ostrołęce RCKiK w Warszawie opowiedziała o tym, jak ważną sprawą jest oddawanie krwi – poinformował nas sołtys wsi Obierwia Robert Niedzwiecki. – „Krwawa Liga” to promocja idei honorowego krwiodawstwa wśród mieszkańców miejscowości wiejskich i młodzieży szkół średnich oraz uświadomienie potrzeby dzielenia się najcenniejszym darem – krwią. Do akcji, która trwa od 16 marca do 31 października, można dołączyć w każdej chwili,

Podczas konferencji mówiono także o ekonomii społecznej. Łukasz Wachowski z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej mówił o „Przedsiębiorczości społecznej na terenach wiejskich”. Odbył się też konkurs WORD przeprowadzony przez radnego województwa mazowieckiego Mirosława Augustyniaka. Stawką był nowy rower. Zwyciężyła sołtyska wsi Ołdaki Aneta Dzbeńska.

Był też gość specjalny czyli prezes stowarzyszenia „Sołtysi Mazowsza” Grażyna Jałgos-Dębska, która chciała podpatrzyć nasze kurpiowskie zwyczaje. Sołtysów na konferencji wspierali także włodarze, prezydent miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, wicestarosta powiatu ostrołęckiego Krzysztof Parzychowski, wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak i wójt gminy Lelis Stefan Prusik. Imprezę uwiecznił Marcin Piekarski Studio Prymus, a pyszne kurpiowskie jadło zagwarantował zakład wędliniarski „U Tereski” z Aleksandrowa”.  

Koordynatorami wydarzenia byli sołtys Nowej Wsi Wschodniej Tomasz Chrzanowski i sołtys Obierwi Robert Niedzwiecki.

Fot. Archiwum organizatorów

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Venom

Brawo