Trzy pożary w powiecie ostrołęckim. Paliły się budynki gospodarcze

W Zabrodziu i Nożewie (gm. Olszewo-Borki), a także w Durlasach (gm. Lelis) paliły się w sobotę 18 lipca budynki gospodarcze. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

Pierwszy pożar miał miejsce w Zabrodziu. Kilka minut po godz. 17.00 strażacy wezwani zostali do palącego się budynku gospodarczego. Ogień pojawił się w pustostanie. Budynek został znacznie uszkodzony, spaleniu uległ praktycznie cały dach. Strażacy pracowali na miejscu 1,5 godziny.

Niedługo po zakończeniu akcji gaśniczej w Zabrodziu straż zaalarmowano o kolejnym pożarze, także w gminie Oszewo-Borki. W Nożewie palił się budynek gospodarczy – drewniany, kryty eternitem. Nie było poszkodowanych osób, a akcja trwała niecałą godzinę.

Na tym pracowity dzień strażaków się nie skończył. Przed godz. 22.00 jechali na sygnale do Durlasów, gm. Lelis. Tam tego dnia był najpoważniejszy pożar – paliła się stodoła, w której przechowywany był sprzęt AGD. Ogień strawił prawie cały dach, a służby walczyły z nim ok. 2,5 godziny. Najważniejsze jednak, że nikomu nic się nie stało.

To jednak nie koniec interwencji strażaków i policjantów. W sobotę miały miejsca dwa groźne wypadki:

  • w miejscowości Ponikiew Duża, gm. Goworowo, ok. godz. 13.00 zderzyły się trzy samochody osobowe,
  • w miejscowości Czarnowiec, gm. Rzekuń, ok. godz. 16.00 także doszło do wypadku, w którym uczestniczyły trzy osobówki.

Ponadto w Białobrzegu Bliższym, gm. Olszewo Borki, o godz. 12.33 gaszono pożar poszycia w lesie, a w Baranowie – już w nocy – pożar sadzy w kominie: