Trzy lata więzienia i wysoka grzywna – grozi mężczyznom, którzy chałupniczo produkowali alkohol

Ostrołęccy policjanci zabezpieczyli prawie 300 litrów gotowego alkoholu i około 1500 litrów tzw. zacieru służącego do jego produkcji, instalację do produkcji alkoholu oraz setki kilogramów półproduktów. Ponadto policjanci ujawnili nielegalny pobór prądu. Do sprawy zatrzymano dwóch mieszkańców naszego powiatu, którzy usłyszeli już zarzuty i przyznali się do ich popełnienia.

Policjanci, którzy na co dzień zwalczają przestępczość akcyzową, ustalili dwa miejsca na terenie naszego powiatu, gdzie może odbywać się nielegalna produkcja alkoholu. Do sprawy wytypowano dwóch mieszkańców naszego powiatu w wieku 28 i 60 lat.

Rankiem 21 maja, pod jednym z wytypowanych adresów, policjanci zabezpieczyli instalację do produkcji nielegalnego alkoholu oraz 25 litrów gotowego ,,wyrobu” oraz 315 litrów tzw. zacieru który znajdował się w butelkach oraz beczkach różnej pojemności. Do sprawy zatrzymano 28- letniego mieszkańca naszego powiatu.

Niemal w tym samym czasie policjanci rozpoczęli czynności pod drugim z ustalonych adresów, który także znajduje się na terenie naszego powiatu. W ich trakcie policjanci zabezpieczyli 14 beczek wypełnionych destylatem, czyli około 1400 litrów zacieru oraz 240 litrów gotowego alkoholu. Dodatkowo zabezpieczono instalację do jego produkcji, a także dużą ilość półproduktów służących do jego produktów takich jak cukier, drożdże, syropy, a nawet etykiety na butelki. Policjanci ujawnili także kradzież prądu. Zatrzymany 60 -latek przyznał, że sam wykonał nielegalne podłączenie do linii zasilającej dom. Na miejsce wezwano pracowników zakładu energetycznego, którzy potwierdzili nielegalny pobór prądu.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty z art. 12a Ustawy o Wyrobie Alkoholu Etylowego oraz Wytwarzaniu Wyrobów Tytoniowych i przyznali się do ich popełnienia.

Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3 oraz wysoka grzywna. Dodatkowo starszy z mężczyzn odpowie także za nielegalny pobór prądu.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ja iona

Ale z dobrych produktów produkowali i z polskich

braniewo

Dokłanie prawdziwe patrioty zasilą szeregi polskich oddziałów penitencjarnej