Trzy firmy chcą przebudować dworzec PKP. Chcą jednak więcej pieniędzy niż daje miasto

Do 7 grudnia Urząd Miasta Ostrołęki czekał na oferty firm, które podjęłyby się przebudowy dworca PKP na potrzeby Multicentrum. Wpłynęły 3 propozycje.

Ratusz poinformował o otwarciu ofert w przetargu dotyczącym przebudowy dworca PKP na osiedlu Stacja, gdzie powstać ma nowoczesne Multicentrum. Choć czasu na realizację tego zadania nie jest zbyt wiele (wszystko ma być gotowe do końca sierpnia 2021 roku), to chętni się zgłosili.

Wpłynęły trzy oferty: od Przedsiębiorstwa Rewitalizacji Inwestycji Kazimierz Mitelsztedt z Ostrołęki, Zakładu Remontowo-Budowlanego KAM-BUD Kamionowski z Ostrołęki oraz JL z Piątnicy Poduchownej. Wszystkie firmy dają 60 miesięcy gwarancji na wykonane prace.

Problemem mogą być tylko pieniądze. Miasto zamierza bowiem na przebudowę dworca i sąsiadującego terenu wydać 5,5 mln zł. Tymczasem najtańsza oferta, złożona przez JL, opiewa na kwotę 5,645 mln zł, czyli 145 tys. zł więcej.

W przypadku konkurencji rozbieżności są już znaczące… KAM-BUD za Multicentrum chce 6,81 mln zł, a Przedsiębiorstwo Rewitalizacji Inwestycji – ok. 6,98 mln zł. Oczywiście ratusz może podjąć decyzję o dołożeniu brakujących pieniędzy, choć nie wydaje się, żeby mógł sobie pozwolić na wydanie dodatkowego ponad miliona złotych.

Przypomnijmy, że w budynku dworca ma funkcjonować Multicentrum. To duży projekt, na który spore dofinansowanie pozyskała poprzednia ekipa rządząca miastem. W Multicentrum mają się m.in. znaleźć nowoczesne, interaktywne i skomputeryzowane pracownie poświęcone np. robotyce, technice, sztuce.