Trzech oszukanych przez internet. Stracili łącznie ponad 4 tys. zł

Tylko jednego dnia, 10 września ostrołęccy policjanci zostali poinformowani o trzech oszustwach, do których doszło podczas transakcji w internecie. Łączna wartość strat zgłoszonych przez ,,kupujących” to ponad 4 tysiące złotych.

10 września do dyżurnego ostrołęckich policjantów zgłosiły się trzy osoby i poinformowały o oszustwach internetowych na ich szkodę.

43-latek za pośrednictwem jednego z portali aukcyjnych postanowił kupić wykrywacz do metali za 400 złotych, w tym celu przelał pieniądze na wskazane przez sprzedającego konto. 32-latek wpłacił kwotę 3400 złotych zaliczki na poczet zakupu ,,traktorka” spalinowego do koszenia trawy, a 41-latek ,,kupił’’ za kwotę 345 złotych meble ogrodowe.

Niestety pomimo wpłaty pieniędzy wszystkie osoby nie otrzymały zamówionych przesyłek, a kontakt ze sprzedającymi się ,,urwał”.

Policja ostrzega: Decydując się na zakupy poprzez sieć internetową, na portalach aukcyjnych, w sklepach internetowych pamiętajmy o zachowaniu dużej ostrożności, lampka ostrzegawcza” powinna nam zapalić się, gdy cena znacząco odbiega od wartości rynkowej danego produktu lub gdy nie mamy np.  pełnych danych personalnych osoby sprzedającej.