Trzech młodych kierowców straciło prawo jazdy

Ci młodzi kierowcy przez najbliższe trzy miesiące nie będą mogli wsiąść za kółko. Wszystko przez zdecydowanie za szybką jazdę, na której złapała ich policja.

– Do wykroczeń doszło w miejscowości Borowce, kierującymi byli 26-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego oraz 19-letni mieszkaniec powiatu makowskiego oraz w Ostrołęce na ul. Fieldorfa „Nila”, gdzie na dystansie kilkuset metrów znajdują się 3 oznakowane przejścia dla pieszych – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

W tym przypadku szybkim kierowcą okazał się 24-letni ostrołęczanin.

Wszyscy ci kierowcy przekroczyli dozwoloną prędkość w obszarze zabudowanym ponad dwukrotnie. Z tego powodu zatrzymano im prawo jazdy.

– Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna „wpadka” bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu – przypomina Tomasz Żerański.