Trzeba ożywić Narew i postawić na ekologię

Przywrócenie żeglowności na Narwi i wsparcie organizacji ekologicznych z naszego regionu – to dwa ważne zadania, którymi w przyszłej kadencji Parlamentu chcą zająć się senator Robert Mamątow i poseł Arkadiusz Czartoryski.

Narew to piękna rzeka, ale nie można jej zostawić samej sobie. Przez niski stan wody nie można w pełni wykorzystać jej wszystkich walorów turystycznych. Dlatego razem z Wodami Polskimi będziemy chcieli poprawić żeglowność na Narwi, aby powróciły na nią łodzie, motorówki i inne jednostki pływające.

Będziemy starali się o budowę jazu na południe od miasta, podobnego jak przy elektrowni, aby w przypadku suszy spiętrzyć rzekę i podnieść jej poziom. Dzięki temu ponownie otworzymy naszą Narew dla turystyki.

Stawiamy na ekologię. Jednym z wielkich atutów północno-wschodniego Mazowsza jest piękna i niezniszczona przyroda, dlatego będziemy starali się o wsparcie wszystkich organizacji ekologicznych z naszego regionu, a także o pomoc samorządom w realizacji programów proekologicznych.

Wciąż jest wiele do zrobienia: zadbajmy m.in. p powrót gatunków zwierząt, które wyginęły w Narwi.

Materiał wyborczy KW Prawo i Sprawiedliwość