Pobiegamy po kurpiowsku: półmaraton i dziesiątka

Trwają zapisy do jubileuszowej XXV edycji Półmaratonu Kurpiowskiego oraz III Kurpiowskiej Dziesiątki – czyli, jak sama nazwa wskazuje, biegu na dystansie 10 kilometrów.

Organizator obu biegów, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo – Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce, zaprasza do udziału w rywalizacji.

Sportowa rywalizacja odbywać się na trasach, które mają atesty Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Start i meta zlokalizowane zostały w kompleksie sportowym przy ulicy Witosa 1.

W minionym roku oba biegi ukończyło około 270 uczestników. Tegoroczną nowością będą między innymi biegi dla dzieci na stadionowej bieżni. Partnerem zawodów dziecięcych jest stowarzyszenie Biegam Bo Lubię. Kto wygra w tym roku, jaka będzie frekwencja, czy uda się pozyskać sponsora, czy dopisze aura? O tym, przekonamy się w niedzielę 26. maja, kiedy to odbędzie się jubileuszowa impreza.

Tymczasem trwają intensywne przygotowania do tej jednej z najważniejszych cyklicznych imprez sportowych w naszym mieście i regionie. Organizatorzy zachęcają do odwiedzenia strony internetowej www.polmaratonkurpiowski.pl oraz skorzystania z możliwości zapisania się do biegu drogą elektroniczną – zakładka „Zapisy”. Oczekują też na wszelkie uwagi i sugestie dotyczące organizacji tego wydarzenia, które pomogą jeszcze bardziej sprawnie przeprowadzić tegoroczną imprezę. Adres do korespondencji: polmaraton@mzostiit.ostroleka.pl.