Trup, dwoje nieprzytomnych i pies w agoni…Co tam się stało?

W mieszkaniu: zwłoki 29-letniego mężczyzny, leżąca na podłodze nieprzytomna kobieta (30 lat), dwójka zdrowych dzieci w wieku 4 i 7 lat oraz dwa psy, w tym jeden w stanie agonalnym. Na klatce schodowej: nieprzytomny mężczyzna (34 lat.).

W dodatku żadna z osób nie posiadała widocznych zewnętrznych obrażeń. Taką zagadkę rozwiązują policjanci, prokuratorzy i lekarze.

Sekcja zwłok denata odbyła się 18 maja w szpitalu w w Makowie Mazowieckim. Podczas sesji biegły patomorfolog pobrał próbki w celu wykonania badań toksykologicznych.

Ze wstępnej opinii wynika, że przyczyną zgonu była ostra niewydolność krążenia. Nieprzytomne osoby zostały przetransportowane do Szpitala Powiatowego w Wyszkowie, zaś pies rasy Amstaff do Kliniki Weterynaryjnej w Warszawie.

Na podstawie decyzji sądu rodzinnego małoletnie dzieci przekazane zostały pod opiekę pogotowia opiekuńczego.

Jak informuje Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce, znaleziona w mieszkaniu kobieta odzyskała już przytomność, jednak z uwagi na stan zdrowia, nadal przebywa w szpitalu. Stan zdrowia mężczyzny, który leżał nieprzytomny na klatce schodowej, nie pozwala na przeprowadzenie czynności procesowych z jego udziałem.

Do zdarzenia doszło 12 maja w jednym z mieszkań w Wyszkowie.

Fot. Clker-Free-Vector-Images z Pixabay