Traktor rozpłynął się w necie. 48-latek stracił 2 tys. zł

2000 złotych stracił mieszkaniec naszego powiatu, który postanowił kupić ciągnik rolniczy wystawiony do sprzedaży w Internecie na jednym z portali aukcyjnych. Mimo wpłaconej zaliczki wymarzony ,,traktor” do niego nie trafił.

28 kwietnia do Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce zgłosił się 48-latek, który zgłosił, że został oszukany podczas zakupu w internecie ciągnika rolniczego.

Jak wynika z ustaleń: mężczyzna 22 kwietnia zainteresował się zamieszczonym na portalu aukcyjnym ogłoszeniem o sprzedaży ciągnika rolniczego w atrakcyjnej cenie. Pojazd wystawiony był za kwotę 44 tysięcy złotych złotych i, według zapewnień osoby sprzedającej, było nim bardzo duże zainteresowanie, dlatego chciał zaliczkę. Mężczyzna po rozmowie ze sprzedającym postanowił  dokonać zakupu.

Na poczet transakcji na podane przez sprzedającego konto mężczyzna wpłacił zaliczkę w kwocie 2000 złotych. ,,Traktor” wedle zapewnień sprzedającego miał się znajdować w Świnoujściu.

Jednak po wpłacie gotówki i wysłaniu potwierdzenia przelewu mms sprzedającemu kontakt z nim się ,,urwał”.

Policja apeluje: Nie wierzmy także w tzw. ,,super okazje”. Przedmiot, który jest wystawiony poniżej średniej rynkowej już powinien wzbudzić naszą czujność.

fot. pixabay.com

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
rte

„w necie”? Mało profesjonalne