To Kacper z Ostrołęki zabrał chłopcu koszulkę Lecha

Prawie dwa miesiące temu pisaliśmy o rozboju na 13-letnim chłopcu, do którego doszło 12 maja w okolicach wsi Wysocze, po meczu w Wąsewie. Według naszych ustaleń sprawcą miał być mieszkaniec Ostrołęki. Dziś mamy już potwierdzenie tej wersji. Służby namierzyły młodego ostrołęczanina, który zabrał chłopcu koszulkę Lecha Poznań.

Przypomnijmy: w Wąsewie rozgrywany był mecz z udziałem drużyny z Ostrołęki. Według naszych informacji po spotkaniu, w okolicach miejscowości Wysocze, kibice jednego z ostrołęckich klubów mieli zatrzymać 13-latka. Zabrano mu koszulkę Lecha Poznań. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej.

A śledztwo prowadzone jest przeciwko Kacprowi K. – 23-latkowi, który mieszka w Ostrołęce. Podejrzany jest on o dokonanie rozboju na 13-letnim Wiktorze S. Co ustaliła prokuratura?

– Kacper K. podjechał do małoletniego samochodem osobowym, wysiadł z niego z miejsca pasażera i podszedł do Wiktora S. – poinformowała nas rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Elżbieta Łukasiewicz.

Zepchnął chłopca z roweru, szarpał za plecak, bluzę i koszulkę.

Ściągnął z niego koszulkę Lecha Poznań o wartości 250 zł. I zabrał ze sobą.

– Wiktor S. doznał obrażeń ciała w postaci otarcia naskórka na szyi, obojczyku i pod pachami, które to obrażenia spowodowały naruszenie czynności narządów jego ciała na okres poniżej siedmiu dni – dodaje Elżbieta Łukasiewicz.

4 lipca wobec Kacpra K. prokuratura zastosowała środek zapobiegawczy: dozór policji i zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym Wiktorem S. oraz małoletnim świadkiem Łukaszem G., a także zakaz zbliżania się do nich na odległość mniejszą niż 50 metrów.

Kacper K. przyznał się do zarzuconego mu czynu. Złożył też wyjaśnienia. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Zabraną koszulkę Lecha Poznań udało się odzyskać.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Xxx

Dlaczego redaktor nie napisze trochę jaśniej. W jakich okolicznościach popełniono przestępstwo, kim jest owy Pan i z jakim klubem jest zwiazany. A może nie można bo cenzura… debili zawsze będzie debilem.

Rtk

Jakiś krawat. Z kibic jakiejś rzeki. Zarząd powinien wystosować cusik. Takich
Mamy kiboli. Słabe.