To już pewne: senator Mamątow i poseł Czartoryski wybrani na kolejną kadencję

Wprawdzie PKW nie podała jeszcze wszystkich wyników z komisji wyborczych, ale w wielu przypadkach już wiemy, kto będzie reprezentował nas w parlamencie. Trudno podejrzewać, żeby cokolwiek znaczącego zmieniło się w przypadku naszych obecnych parlamentarzystów z Ostrołęki: senatora Roberta Mamątowa i posła Arkadiusza Czartoryskiego. Polacy wybrali ich na kolejną kadencję Senatu i Sejmu.

Arkadiusz Czartoryski po raz piąty

W naszym okręgu 18 podano już wyniki z 97,05% komisji. Brakuje jeszcze danych z 24 komisji.

Z tych informacji wynika, że na posła z Ostrołęki Arkadiusza Czartoryskiego oddano 22 317 głosów – zostanie posłem także w kolejnej kadencji Sejmu. To 4. najlepszy wynik na liście PiS w okręgu siedleckim.

Największe poparcie otrzymał on rzecz jasna w powiecie ostrołęckim (9 670) oraz Ostrołęce (5 720). Najprawdopodobniej wynik Arkadiusza Czartoryskiego będzie podobny do tego, który osiągnął w poprzednich wyborach. Przypomnijmy, że wówczas zagłosowało na niego 24 747 osób.

Robert Mamątow wybrany na senatora

W przypadku Senatu mamy już dane z 94,68% komisji wyborczych. Senatorem na kolejną kadencję będzie ostrołęczanin Robert Mamątow.

Już wiadomo, że poprawił swój wynik sprzed 4 lat. W 2015 roku oddano na niego 75 514 głosów, w wyborach 2019 natomiast już ma ich ponad 99 tys. I ma też duże szanse ma przekroczenie bariery 100 tys.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jerzy

Brawo PIS, to kolejny sukces, gratulacje za wybór na kolejną kadencję na Senatora.

Tom

Brawo Panowie, dużo pracowaliście , jesteście uczciwi, wyborcy to docenili

An ka

Super! Moi kandydaci 🙂