To już pewne: senator Mamątow i poseł Czartoryski wybrani na kolejną kadencję

Wprawdzie PKW nie podała jeszcze wszystkich wyników z komisji wyborczych, ale w wielu przypadkach już wiemy, kto będzie reprezentował nas w parlamencie. Trudno podejrzewać, żeby cokolwiek znaczącego zmieniło się w przypadku naszych obecnych parlamentarzystów z Ostrołęki: senatora Roberta Mamątowa i posła Arkadiusza Czartoryskiego. Polacy wybrali ich na kolejną kadencję Senatu i Sejmu.

Arkadiusz Czartoryski po raz piąty

W naszym okręgu 18 podano już wyniki z 97,05% komisji. Brakuje jeszcze danych z 24 komisji.

Z tych informacji wynika, że na posła z Ostrołęki Arkadiusza Czartoryskiego oddano 22 317 głosów – zostanie posłem także w kolejnej kadencji Sejmu. To 4. najlepszy wynik na liście PiS w okręgu siedleckim.

Największe poparcie otrzymał on rzecz jasna w powiecie ostrołęckim (9 670) oraz Ostrołęce (5 720). Najprawdopodobniej wynik Arkadiusza Czartoryskiego będzie podobny do tego, który osiągnął w poprzednich wyborach. Przypomnijmy, że wówczas zagłosowało na niego 24 747 osób.

Robert Mamątow wybrany na senatora

W przypadku Senatu mamy już dane z 94,68% komisji wyborczych. Senatorem na kolejną kadencję będzie ostrołęczanin Robert Mamątow.

Już wiadomo, że poprawił swój wynik sprzed 4 lat. W 2015 roku oddano na niego 75 514 głosów, w wyborach 2019 natomiast już ma ich ponad 99 tys. I ma też duże szanse ma przekroczenie bariery 100 tys.

najnowszy najstarszy oceniany
Jerzy
Gość
Jerzy

Brawo PIS, to kolejny sukces, gratulacje za wybór na kolejną kadencję na Senatora.

Tom
Gość
Tom

Brawo Panowie, dużo pracowaliście , jesteście uczciwi, wyborcy to docenili

An ka
Gość
An ka

Super! Moi kandydaci 🙂