To będą kluczowe spotkania dla ostrołęckich piłkarzy

To będzie ważny weekend dla ostrołęckich piłkarzy, szczególnie tych z Korony i MZKS Narew 1962. 1 czerwca o godzinie 11.00 na stadionie przy ulicy Partyzantów mecz o mistrzostwo III ligi rozegrają piłkarki Jantaru. Piłkarze MZKS Narew 1962 swój mecz w A-klasie rozegrają w tego samego dnia o godzinie 16.00, również w Wojciechowicach. Drużyny Korony grać będą 2 czerwca. IV-ligowcy zmierzą się u siebie z Mazovią Mińsk Mazowiecki, a rezerwy z ULKS Ołdaki na wyjeździe.

Zespół Korony przeżywa ewidentny kryzys formy. Nasza drużyna nie wygrała ligowego meczu od blisko miesiąca. Spowodowało to, ze ostrołęczanie są teraz poważnie zagrożeni spadkiem do ligi okręgowej. W najbliższym meczu o zwycięstwo również będzie niezwykle trudno. Do Ostrołęki przyjeżdża drużyna Mazovii, która od kilku sezonów należy do najsilniejszych ekip w IV lidze. W piłce nożnej zdarzają się jednak niespodzianki, może do takiej dojdzie w niedzielne popołudnie w Ostrołęce. Mecz Korony z Mazovią odbędzie się na stadionie przy ulicy Witosa 1, początek o godzinie 14.00.

Mecz piłkarek Jantaru z Orlętami Baboszewo miał być rozegrany, o czym już pisaliśmy, przed tygodniem. Został jednak przełożony i ostatecznie rozpocznie się w sobotnie przedpołudnie, tym razem wyjątkowo, na stadionie przy ulicy Partyzantów 3. Zdecydowanym faworytem są ostrołęczanki. Zwycięstwo naszych piłkarek wydaje się na wyciągniecie ręki, pytanie tylko w jakich będzie rozmiarach.

Drużyna MZKS Narew 1962 w ostatnim meczu poległa nieoczekiwanie w Karolinowie 1:2, co uznać należy za największą niespodziankę rundy wiosennej rozgrywek. Tym razem niebiesko – czerwoni zagrają u siebie z liderem rozgrywek, GKS Pokrzywnica. Łatwo nie będzie, ale jeżeli ostrołęczanie chcą wywalczyć bezpośredni awans do ligi okręgowej, to muszą to spotkanie po prostu wygrać. Zapowiada się bardzo ciekawy i emocjonujący mecz, oby zwycięski dla gospodarzy.

W rywalizacji o mistrzostwo B-klasy rezerwy Korony zagrają tym razem na wyjeździe. Ostrołęczanie zmierzą się z drużyną ULKS Ołdaki. Rywalizować będą ze sobą ekipy sąsiadujące w ligowej tabeli, zatem teoretycznie każdy wynik tego meczu jest możliwy. Spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 2 czerwca, początek o godzinie 17.00.