To będą inne święta… A jak jest w innych krajach?

Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia będą się różniły od tych w poprzednich latach – tego nikomu chyba nie trzeba przypominać. Koronawirus odcisnął piętno na wszystkich dziedzinach naszego życia. Przeczytajcie jakie obostrzenia obowiązują w innych europejskich krajach podczas świąt.

Wielu z nas pewnie przygotowuje się do Świąt Bożego Narodzenia jak co roku. Warto jednak pamiętać, że pandemia koronawirusa nie minęła i należy stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Święta powinniśmy spędzić w gronie domowników, nie organizując dużych spotkań. Obowiązuje też ograniczona liczba gości, których możemy do siebie zaprosić – jest to łącznie maksymalnie 5 gości poza osobami, które na stałe ze sobą zamieszkują.

Jakie obostrzenia są wprowadzone w innych krajach w czasie świątecznym? Kancelaria Premiera przedstawiła sytuację w niektórych państwach. I tak, w Czechach w godz. 23.00 – 5.00 jest godzina policyjna i zakaz zgromadzeń powyżej 6 osób, w Niemczech – ścisły lockdown do 10 stycznia, w Austrii można spędzać święta w gronie do 10 osób razem z domownikami, w Holandii można mieć 3 gości w trakcie świąt.

Więcej informacji i przykładów rozwiązań walki z pandemią koronawirusa tutaj:

Fot. Pixabay