Tężnia solankowa w Rzekuniu: tak może wyglądać

Tężnia solankowa ma się znaleźć w Rzekuniu, na skwerze koło tzw. „czarnej dróżki” prowadzącej do Ostrołęki. Wciąż jednak nie wiadomo, czy powstanie w wersji maxi czy mini.

O zdanie na ten temat spytał mieszkańców gminy Rzekuń na Facebooku wójt Bartosz Podolak:

„Czy są Państwo za wybudowaniem dużej tężni solankowej w centrum Rzekunia z dofinansowaniem zewnętrznym?”

Jeśli mieszkańcy i gmina zdecydują się na dużą, to będzie ona być może wyglądać tak, jak ta na załączonym zdjęciu. Wówczas kosztować będzie 2,5 mln zł – po 250 tys. zł dołożą być może do niej powiat ostrołęcki (już zadeklarował wsparcie) i Ostrołęka (głosowanie w tej sprawie na najbliższej sesji Rady Miasta). Obecnie, jak poinformował Bartosz Podolak, trwają prace nad koncepcją stworzenia całorocznej, zewnętrznej i ogólnodostępnej tężni.

– W programie wyborczym przedstawiłem pomysł wybudowania mini tężni solankowej w Rzekuniu, której koszt oscyluje w granicach 200-300 tys. złotych – napisał na Facebooku Bartosz Podolak. – Wsparcie finansowe innych samorządów daje nam możliwość zbudowania znacznie większego obiektu o powierzchni zabudowy 300 m2 (długości całkowitej w przedziale 22-26 m i wysokości nie większej niż 6,50 m). Przy realizacji tak dużego projektu Gmina Rzekuń dołożyłaby wszelkich starań, aby znaleźć trzeciego partnera zainteresowanego dofinansowaniem całej inwestycji.

Za którą wersją opowiedzą się mieszkańcy i która ostatecznie zostanie wybrana – przekonamy się zapewne wkrótce.

Przypomnijmy, że korzystanie z tężni solankowych może podreperować nasze zdrowie. Pomocne jest ono w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Sk/mUTEK

Tylko budujcie w takiej odległości żeby trujący smród z celulozy nie przeważył.

Jan

Zróbcie tam ławeczkę im. Klekota. Da wam 250 tys.zł. Tylko jakim prawem chce dać. Czy rzekuniaki płacą na za atrakcje ostrołeckie?