Terytorialsi z Mazowsza rozwiozą prawie tysiąc paczek dla powstańców warszawskich

W czwartek 30 września rozpoczęto akcję „Paczka dla powstańca”. Żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej rozwiozą ponad 900 paczek do Powstańców Warszawskich mieszkających w całej Polsce.

„Paczka dla Powstańca” to najnowsza odsłona promocji polskiej żywności organizowana przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, który przygotował paczki złożone tylko z produktów polskich producentów. Artykuły – łącznie blisko 19 000 szt. – zostały przekazane nieodpłatnie przez krajowych producentów żywności. W akcję zaangażował się także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych (UdSKiOR), Związek Powstańców Warszawskich oraz Wojska Obrony Terytorialnej, które zapewniają dystrybucję paczek.

Nie będzie to pierwsza inicjatywa tego typu podejmowana przez mazowieckich terytorialsów. W czasie walki z pandemią żołnierze zegrzyńskiego batalionu lekkiej piechoty systematycznie dostarczali paczki żywnościowe i gotowe posiłki do weteranów z Warszawy. 

Organizatorom akcji podziękowała obecna podczas inauguracji akcji Jadwiga Przybylska-Wolf ps. Iga, sanitariuszka w Powstaniu Warszawskim, „Sprawiedliwa wśród Narodów Świata”.