Targowisko przy Zawadzkiego w Ostrołęce wraca, „koński rynek” i fontanna nie

Targowisko przy ul. Zawadzkiego w Ostrołęce zostanie otwarte od 5 maja. Handlowanie tam będzie odbywać się na zmienionych zasadach. Nie będzie natomiast funkcjonować tzw. koński rynek. Nieczynne będą też w Ostrołęce fontanny – aerozol wodno-powietrzny może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek koronawirusa.

Otwarcie targowiska przy ul. Zawadzkiego w Ostrołęce – co się zmienia?

  • Targowisko będzie czynne 3 dni w tygodniu – we wtorek godz. 5.00-15.00, w sobotę i niedzielę godz. 7.00-15.00.
  • W najbliższy wtorek pierwszeństwo w rezerwacji miejsc mają osoby prowadzące sprzedaż na targowisku przy ul. Bohaterów Westerplatte.
  • Wszystkie osoby zainteresowane sprzedażą na targowisku, mają obowiązek skontaktować się z administratorem do poniedziałku 4 maja do godziny 10.00 (tel. 505 006 318). Osoby te zobowiązane są do przekazania informacji jakiego rodzaju produkty mają zamiar sprzedawać i jak będzie prowadzona sprzedaż (np. rodzaj auta lub stoły własne).
  • W poniedziałek po godzinie 12.00, administrator skontaktuje się z podmiotami, które wyraziły chęć sprzedaży w celu potwierdzenia dokonanej rezerwacji lub braku możliwości sprzedaży danych produktów (np. na chwilę obecną nie przewidujemy sprzedaży zwierząt oraz używanej odzieży).
  • W związku z epidemią koronawirusa na targowisku zostaną wyznaczone miejsca (o wymiarach 6×6 metrów i mniejsze), które w drodze losowania będą przyznane sprzedającym. Losowanie odbędzie się w siedzibie OTBS w poniedziałek o godzinie 16.00
  • Sprzedaż będzie prowadzona wyłącznie na terenie targowiska (nie ma możliwości sprzedaży z chodników, parkingu lub terenów przyległych). Otwarta będzie wyłącznie brama od ul. Zawadzkiego, przy której zostanie wyznaczone miejsce do dezynfekcji rąk. Cały czas obowiązuje nakaz noszenia maseczek i rękawiczek, które sprzedający i odwiedzający muszą zapewnić we własnym zakresie.
  • Porządku oraz obowiązujących zasad bezpieczeństwa na targowisku będą pilnowali zarządzający targowiskiem przy wsparciu Straży Miejskiej w Ostrołęce.