Targowiska w Myszyńcu i Szczawinie otwarte. Kiedy Ostrołęka?

W związku z zagrożeniem epidemią koronawirusa wiele samorządów zdecydowało się zamknąć targowiska. Teraz niektóre z nich ponownie je otwierają.

Tak jest w przypadku Myszyńca i Szczawina (gm. Goworowo). Oczywiście tamte targowiska nie będą funkcjonować na takich samych zasadach, jak przed epidemią.

Sytuacja jest szczególna, to i środki bezpieczeństwa są szczególne – na przykład w Szczawinie klienci nie mogą mieć bezpośredniego dostępu do sprzedawanych produktów, a produkty przeznaczone do bezpośredniego spożycia nie mogą być kładzione bezpośrednio na wadze.

Z kolei w Myszyńcu można handlować tylko artykułami rolno-spożywczymi. Na końcu artykułu zamieszczamy nowy regulamin korzystania z targowisk.

Targowiska w Myszyńcu i Szczawinie na powrót zostaną otwarte od 30 kwietnia.

Spytaliśmy też Urząd Miasta Ostrołęki, czy miasto nie planuje otwarcia także targowisk w Ostrołęce. Chcieliśmy się też dowiedzieć, na jakich zasadach mogło się to by odbyć. Odpowiedzi na nasze pytania jeszcze nie otrzymaliśmy.

Sprawę poruszono jednak na sesji Rady Miasta z 28 kwietnia. Prezydent miasta powiedział, że chciałby otwarcia targowiska 5 maja. Dotyczy tu jednak tylko tego znajdującego się przy zbiegu ulic Zawadzkiego i Targowej. Tzw. koński rynek miałby być zamknięty na zawsze.