Targi Książki w Ostrołęce po raz pierwszy. I z sukcesem (zdjęcia)

Po raz pierwszy zorganizowano Ostrołęckie Targi Książki Regionalnej. Odbyły się one w czwartek 10 październików i – jeśli wierzyć wydawcom, a zarazem wystawcom – zakończyły się sukcesem.

– Warto zobaczyć jakie bogactwo wydawnicze jest w naszym regionie. A i kupić też warto. Przybywajcie – pisała na Facebooku, tak mniej więcej na półmetku targów, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce Sabina Malinowska.

Ludzie przybyli. Wszystko po to, aby zapoznać się z publikacjami na temat naszej małej ojczyzny i je kupić. A było z czym, ponieważ swoimi książkami (i nie tylko) podzieliło się 14 wydawców. Nie zabrakło i Towarzystwa Przyjaciół Ostrołęki.

I Ostrołęckie Targi Książki Regionalnej… Dobry pomysł Biblioteki, zaskakująca ilość i jakość wydawnictw regionalnych – pisała, także na Facebooku, wiceprezes TPO Maria Rochowicz.

Jakie książki można było kupić w czwartek w bibliotece? Były publikacje rodzimych twórców, te poświęcone Kurpiowszczyźnie i historii naszego regionu. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pozycje, które nadawały się dla dzieci.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: