Tarcza antykryzysowa w powiecie ostrołęckim: ponad 4 tys. wniosków

Starostwo Powiatowe w Ostrołęce informuje o tym, ile wpłynęło wniosków z powiatu ostrołęckiego w ramach tarczy antykryzysowej. Wprowadzono ją po to, aby przeciwdziałać skutkom gospodarczym związanym z epidemią koronawirusa.

„Do 11 maja do Powiatowego Urzędu Prawy w Ostrołęce w ramach tarczy antykryzysowej wpłynęły 4 224 wnioski na pożyczkę, wypłaconych zostało 1 041” – powiadomiło Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Dodaje też, że do PUP-u złożono wnioski na dofinansowanie wynagrodzeń:

  • 4 organizacji pozarządowych,
  • 245 samozatrudnionych (osób prowadzących działalność, ale nie zatrudniających pracowników),
  • 119 mikro, makro i średnich przedsiębiorców.

„O taką formę pomocy mogą ubiegać się przedsiębiorcy, jeśli ich  przychody zmniejszyły się o minimum 30% w dwóch miesiącach roku 2020 w stosunku do dwóch analogicznych miesięcy w 2019 roku” – przypomina Starostwo Powiatowe w Ostrołęce.

Do 25 maja trwa nabór wniosków:

  • o udzielenie dofinansowania części kosztów prowadzenia działalności gospodarczej dla przedsiębiorców będących osobami fizycznymi, niezatrudniającymi pracowników, w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.
  • organizacji pozarządowych i podmiotów, o którym mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku przychodów z działalności statutowej w następstwie wystąpienia COVID-19.
  • mikroprzedsiębiorców, małych i średnich przedsiębiorców o udzielenie dofinansowania części kosztów wynagrodzeń pracowników oraz należnych od tych wynagrodzeń składek na ubezpieczenia społeczne w przypadku spadku obrotów gospodarczych w następstwie wystąpienia COVID-19.

Więcej informacji na temat naborów oraz składania wniosków znajdziecie TUTAJ.

Więcej o tarczy antykryzysowej przeczytacie TUTAJ.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

Czyli 1 na 3 dostał cokolwiek a reszta pewnie dostanie lakoniczną odpowiedź że nie „bo nie”
Dostali prawdoodobnie ci którzy w organach decyzyjnych byli zaliczani do „swoich”.
A reszta jak chce to niech się odwołuje do kogo chce (św. Piotr ma jeszcze wolne miejsca na skargi).
Nasz rząd jest najlepszy…. Nikt tak jak oni nie potrafi wykończyć gospodarki i przedsiębiorców w 2 miesiące składając na wirusa którego nikt nie widział.
Raz jest niegroźny – jak trzeba na dude głosować
A raz jest straszniejszy niż gniew nowogrodzkiej – jak trzeba zrobić z obywateli inwigilowanych niewolników…………