Tak wyglądała nielegalna produkcja alkoholu w powiecie ostrołęckim. Zatrzymano kobietę (zdjęcia)

Policjanci z Ostrołęki zlikwidowali nielegalną produkcję alkoholu. Na miejscu znaleziono kilkaset litrów tzw. zacieru oraz kilkadziesiąt litrów gotowego wyrobu. Zabezpieczono także sprzęt służący do jego produkcji. Zatrzymano mieszkankę powiatu ostrołęckiego.

Policjanci z ostrołęckiego wydziału, który zajmuje się zwalczaniem przestępczości gospodarczej, ustalili, że mieszkanka powiatu ostrołęckiego może sprzedawać alkohol nie posiadający polskich znaków skarbowych akcyzy.

W poniedziałek 15 lutego rano przeszukano budynki gospodarcze. Było tam urządzenia służące do produkcji nielegalnego alkoholu.

– Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli dwie beczki wypełnione w całości tzw. zacierem, czyli półproduktem o łącznej ilości bliski 200 litrów. Zabezpieczono także w plastikowych butelkach 33 gotowego wyrobu – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Zatrzymana kobieta do wszystkiego się przyznała. Grożą jej 3 lata odsiadki.

– Zwróćmy uwagę na stan zarówno urządzeń, jak i pojemników do przechowywania nielegalnych wyrobów pod względem sanitarnym – dodaje Tomasz Żerański.

Policja ponadto przypomina, że, kupno alkoholu z nielegalnych źródeł to duże ryzyko – w skrajnych przypadkach spożywanie go może zakończyć się śmiercią.

Fot. KMP Ostrołęka

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
bob

To nicponie zatrzymali Babcie Bryndzie , oj nie ładnie nie ładnie !

Kos

Jest szansa ze Jan Koniowalski juz nie będzie tak bredził. Był najlepszym klientem, ale po flaszce od razu zasiadał do klawiatury. Skończyło się źródło.

123

Masz racje pana z solitarnej Kolski już nie ma w T V