Tak spadało bezrobocie w Ostrołęce i powiecie w ostatnich latach

Tak niskiego bezrobocia w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim nie było od lat.

Zaprezentowane dane pochodzą z „Raportu o stanie miasta Ostrołęki za 2018 rok”. Porównane są w nich stopy bezrobocia, które wykazywano na 31 grudnia każdego roku. Pod lupę wzięto 10 ostatnich lat.

Z zestawienia wynika, że najgorzej z pracą było w latach 2009-2014. Sytuacja na naszym lokalnym rynku pracy zaczęła się pogarszać w 2009 roku. W końcu stopa bezrobocia osiągnęła w 2012 roku aż 19,00% w powiecie ostrołęckim, a w 2013 roku – 15,80% w Ostrołęce.

W 2015 roku stopa bezrobocia zaczęła spadać (najbardziej dynamiczna zmiana to 2017 rok). W 2018 w Ostrołęce wynosiła ona 8,80%, a w powiecie ostrołęckim – 10,30%. Porównując ją z sytuacją sprzed 5-6 lat, spadła o prawie połowę!

Źródło: „Raport o stanie miasta Ostrołęki za 2018 rok”
0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
W_sumie_to_nic_nie_wiem_baran_jestem

Mamy dobrego gospodarza w mieście to i bezrobocie niskie, tylko rozdawactwo PICU w 2020 odczują wszyscy mocno po kieszeni

dzo_dzo_okocza

nie koniecznie jak toś tylko vodke i wino pije i nie pracuje, telewizory i komputery i wszystko co na prąd ma zastawione w lombardzie, będzie miał jak pączek w maśle

Luk

Od lat jak widać bezrobocie było stałe. Spadek zaczyna się od roku 2015. Co się wówczas stało ????? ????

Zga

A jakiego bezrobocia spodziewałeś się w latach międzynarodowego kryzysu? To normalne że w Polsce jest teraz mniejsze bezrobocie, podpowiem, wszędzie jest mniejsze bezrobocie w Europie. Tym co spowodowało że jest mniejsze jest dobra koniunktura na rynkach międzynarodowych.
To cud że w 2008 w takiej Ostrołęce było tak niskie bezrobocie.

Niestety

Niestety Kulik nic nie robi nic nie zaczyna robić, żadnych inwestycji. Szkoda Ostrołęka traci dobry czas w Polsce

do łosi płacących podatki na datki

Dane mające pokazać geniusz kotowskiego a to tendencja całego kraju. Pokazuje że ludzie przechodzą do szarej strefy zatrudnienia. „dzięki” 500+ nie opłaca im się pracować legalnie…. Po co latać po „zatrudniakach” skoro to obniża szansę na 500+ Lepiej być bezdochodowym pasożytem i dostawać od państwa ( od państwa czyli od wszystkich pracujących) Mistrzostwo osiągnęła rodzina z Tucholi (kujawsko-pomorskie) Oboje nie pracują, rozwiedli się i matce należą się alimenty na dzieci (dzieci jest kilkoro) W ramach pomocy socjalnej otrzymują łącznie około 12 tysięcy złotych… (dwanaście tysięcy jakby ktoś nie był pewien co widzi) Ojciec jako bezrobotny nie płaci alimentów więc płacimy… Czytaj więcej »

Bywalec

Rozumiem, że ty łosiem nie jesteś i nie płacisz. Więc nie martw się o cudze.