Tak Michał Antczak i Tomasz Białczak uratowali mu życie

W tym przypadku mogło dojść do najgorszego. Na szczęście w porę udało się dwóm policjantom z Ostrołęki pomóc mieszkańcowi powiatu ostrołęckiego.

We wtorek 17 września około godziny 15.00 na policyjną dyżurkę zgłoszono pilną potrzebę znalezienie 42-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. Było realne zagrożenie życia i zdrowia mężczyzny. Trzeba było działać szybko.

– Policjanci zdawali sobie sprawę, że po zapadnięciu zmierzchu działania poszukiwawcze będą bardzo utrudnione – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

W akcję poszukiwawczą zaangażowano policjantów z terenu miasta i powiatu. Namierzyć zaginionego pomogli Asp. Michał Antczak z ostrołęckiej drogówki i sierż. szt. Tomasz Białczak z ostrołęckiego rewiru dzielnicowych.

– Ustalili, że mężczyzna może kierować się z miasta na teren jednej z gmin naszego powiatu, dlatego przeczesywali oni drogi, łąki oraz okoliczne lasy.

Na szczęście pomoc przyszła w porę. Po kilkudziesięciu minutach policjanci odnaleźli mężczyznę w lesie w odległości około kilometra od miejsca zamieszkania.

Udzielili mu pomocy, wezwano karetkę pogotowia, która zabrała 42-latka do szpitala.  

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Panie Michale, Panie Tomaszu gratuluję. Takich dokonań Wam nikt nie zabierze, to ważniejsze niż nagrody czy awanse