Tak Łukasz Kulik lansuje bohatera afery taśmowej

Bohater tzw. afery taśmowej gościł w ostrołęckim ratuszu. Został przyjęty z honorami przez prezydenta i wypromowany na oficjalnym portalu miasta.

Na takie specjalne traktowanie prezydenta Ostrołęki zasłużył sobie Paweł Wojtunik, były szef CBA, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej w eurowyborach.

Najbardziej znany jest jednak z afery politycznej, która wybuchała 14 czerwca 2014 roku, po publikacji w tygodniku „Wprost” zapisów z nielegalnie podsłuchanych rozmów polityków.

Nagrań dokonywano od lipca 2013 do czerwca 2014 w kilku warszawskich restauracjach. Podsłuchiwani byli m.in. urzędujący i byli ministrowie, przedsiębiorcy oraz prezesi NBP i NIK.

I właśnie ten słynny Wojtunik przyjechał do Ostrołęki, by podbijać serca wyborców za pośrednictwem lokalnych władz. Serca władz też chyba podbił, o czym najlepiej świadczy wpis zamieszczony na stronie Urzędu Miasta, w którym czytamy:

„Podczas spotkania poruszone zostały kwestie odnośnie funkcjonowania miasta Ostrołęki. Wizyta została przeprowadzona w bardzo przyjaznej atmosferze. Paweł Wojtunik, pochodzący z Białobrzegów jest kandydatem Koalicji Europejskiej wyborach do Parlamentu Europejskiego. To fachowiec od bezpieczeństwa, który swoją karierę rozpoczynał w policji, był doradcą do spraw antykorupcyjnych z ramienia Unii Europejskiej”.

Ostatnie zdanie wpisu na oficjalnym portalu miasta jest równie ciekawe, co i intrygujące:

To pierwsza wizyta Pawła Wojtunika w Ostrołęce, ale z pewnością nie ostatnia”.

Czyżby prócz kurtuazyjnych rozmów odbyły się również rozmowy o konkretach, które sprawią, że z jakichś powodów Ostrołęka stanie się Wojtunikowi bardzo bliska? Pożyjemy, zobaczymy…

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Solo

Ludzie, kogo wyście wybrali na włodarza swego miasta????
https://www.tvp.info/42529876/byly-szef-cba-mam-przydomek-obroncy-ubekow-szczyce-sie-tym

Bywalec

Ostrołęka ma to na co sobie zasłużyła. Dla każdego średnio-ogarniętego było to do przewidzenia. Ale niestety byli oni w mniejszości. No i teraz mamy biedronie, wojtyniuki i inne kodomity na tzw. salonach miejskich.

Polak

Jaki gospodarz tacy goście

Komancz

Żałośni jesteście z tymi artykułami

Vincenty

Nie rozumiem twojej opinii, same fakty i tylko kilka przymiotników. Chyba dawno szamba z mo nie czytałeś.

gosc

zalosni to sa ci na powyzszej fotce

Bywalec

Komancz. Chyba cię pióropusz w główkę uwiera.

gość

Złośliwość im brak obiektywizmu to na innym portalu tj. MO – milicja obywatelska.

Trzepak

Widziałem jak Arek z MO na Placu Bema im fotkę cykal. Specjalista od 7 boleści. Żenada!!! Coscie uczynili bracia ostrołęczanie!!!

Rower

Wojtunik to ten gość z zarzutami prokuratorskimi i tzw obrońca ubekow i sb którym odebrano emerytury za za gnebienie Polaków?

Rower

To tez spec od korupcji to może udziela Kulikowi lekcji e tym zakresie?

gość

A kogo innego Towarzysz Kuligow może lansować.