Tajemnicza latarnia uliczna na Leśnym. Ma wyłączać telewizor, przygaszać światło w domu

Rada osiedla Leśne zwróciła się do miasta z prośbą o rozwiązanie problemu jednej latarni. A zdaniem mieszkańców ma ona nastręczać wiele problemów…

„Latarnia przy budynku przy ul. Kasztanowej 21 nie działa jak powinna” – napisała do prezydenta przewodnicząca zarządu osiedla Leśne Ewa Krupka, która dodaje, że problem był wielokrotnie zgłaszany do ratusza.

Światło z niewiadomych przyczyn przygasa, czasem gaśnie zupełnie. To nie wszystko – spadki napięcia mają powodować, że przygasa światło w domu przy Kasztanowej, wyłączają się komputer czy telewizor.

„Na piecu gazowym odnotowywane są błędy informujące o spadku napięcia. Od czasu pierwszego zgłoszenia nieprawidłowego działania latarni i skutków jego w budynku został uszkodzony komputer jednego z mieszkańców. Awarii uległa płyta główna i dysk twardy.” – czytamy w piśmie.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik tłumaczy, że problemy z prądem w budynku to nie wina latarni:

„Linie oświetlenia miejskiego są niezależnymi obwodami elektroenergetycznymi i służą tylko i wyłącznie do zasilania latarni miejskich (…) Miasto Ostrołęka nie zasila budynków mieszkalnych ze swoich linii oświetleniowych, a więc nie ma możliwości, aby latarnia miejska wpływała na kabel zasilający gospodarstwo domowe i wpływała na opisywane w piśmie sytuacje.”

Miasto dokona jednak przeglądu latarni. Prezydent radzi też mieszkańcom Kasztanowej 21, aby zgłosili problem do swojego dostawcy energii.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
KFC..

A może mieszkańcy domu są ,,omyłkowo ” podpięci pod latarnię ?!