Tajemnica znikających wiat MZK (prawie) rozwikłana. Jak u Barei…

W ostatnim czasie z niektórych przystanków MZK w Ostrołęce zabrano wiaty. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby postawiono w ich miejsce nowe. Ale tak się nie stało!

Oczywiście łatwo sobie wyobrazić frustrację pasażerów, którzy – zwłaszcza w deszczowe dni – zostali pozbawieni schronienia. O tajemnicze zniknięcie wiat został zapytany podczas sesji Rady Miasta z 28 marca prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

Do 28 lutego, zgodnie z rozpisanym postępowaniem przetargowym, firma, która wygrała je, miała zamontować u nas około 10 nowych wiat przystankowych. 28 lutego do wydziału dróg zgłosiła się firma z propozycją harmonogramu demontażu tych wiat. Harmonogram został ustalony – mówił prezydent Ostrołęki.

W ostatnim czasie do ratusza zaczęły docierać sygnały, że wiaty znikają z przystanków, ale nie zajmują ich miejsca nowe.

Skontaktowaliśmy się z firmą z pytaniem: co się dzieje? – mówił prezydent. – Firma, w związku z tym, że kończył się jej termin, zdemontowała je, przy czym nie postawiła nowych na ich miejsce.

Prezes MZK pojechał do przedsiębiorstwa sprawdzić, czy są one w ogóle na stanie. Na miejscu była jedna nowa wiata przystankowa.

Firma zadeklarowała się ponieść kary i dostarczyć wkrótce nowe przystanki – mówił Łukasz Kulik.

Do piątku 29 marca ma jednak oddać stare, aby pracownicy MZK… zamontowali je z powrotem na miejsce. Do soboty 30 marca wszystko powinno być już po staremu. Tyle że ostrołęczanie i miasto czekają nie na „stare”, a na „nowe”.

Nie potrafię wyjaśnić państwu irracjonalnego zachowania wykonawcy. Póki nie zobaczymy nowych wiat przystankowych na miejscu, nie mogą zdemontować starych.

Przyznacie, że zamieszanie z wiatami przywodzi na myśl filmy Stanisława Barei…

A tymczasem takie zdjęcie przysłał nam Czytelnik. Zaginione wiaty znalazły się tutaj:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkaniec Ostrołęki

ukradli autobus teraz wiaty -kto za to odpowiada

Kolega

Istny kabaret, Darek ogarnij to czym prędzej, bo za chwilę może być „po balu”

zbtender

Dzieje się 🙂

Oli

Dramat.

Gość

Pytanie, a po co je wymieniać, Jak były w przyzwoitym stanie. Czym Miś większy tym lepszy i droższy. Kto ogladał film ten wie.

Jan

Na tych wiatach wisiał Janusz Kotowski i jak kulik koło nich przechodził to odczuwał dyskomfort. A że kasy Ostrołeka ma jak lodu to sobie kupił nowe wiaty koszerne i nie skażone.

gosc

Przetarg na wiaty z sierpnia 2018.
czyli kto… 😉

Polak

A zniknięcia w marcu – czyli kto?

firma_wez_sie_od.

racja obecny prezydenyty powienień osobicie montować nowe przystanki- tak zrobił by poprzednik !

Max

Nie musi montować, ale ma obowiązek wiedzieć co się dzieje!

Maro

Oczywiście, przetarg za poprzednika, kasę na nowe autobusy, ścieżki rowerowe, drogi i most też wywalczył poprzedni. Kulik ma to na tacy, tylko dokończyć. W przyszłym budżecie pokaże co potrafi. Rozumiesz to , co napisałem gosciu?

LPG_T

jakoś nie chce mi się wierzyć że nowy prezydent zdążył ogłosić i rozpisać przetarg ( ! ) HISTORIA jak z barei to którego prezydenta zasługa ???

tępiciel lemingów

Przetarg na wiaty był poprzedniego prezydenta, zamieszanie nastąpiło za obecnego. Historia jak z Barei to zasługa obecnego.

Co on potrafi załatwić?

„Nie potrafię wyjaśnić państwu irracjonalnego zachowania wykonawcy. Póki nie zobaczymy nowych wiat przystankowych na miejscu, nie mogą zdemontować starych.”

Robią z nim co chcą.