Szybciej niż mądrzej: tym razem o Facebooku, ACTA2 i… kosmosie


! Polski internauta został zbanowany przez administrację Facebooka za „naruszenie standardów”. Otóż napisał, że są tylko dwie płcie i zostało to uznane za „mowę nienawiści”. Co ciekawe, rejestrując się na Facebooku mamy do wyboru tylko dwie płcie. Fejsie, zbanuj się sam!!

! 15 marca odbył się w 82 krajach Młodzieżowy Strajk Klimatyczny. Marsze blokowały centra miast powodując korki, czyli większą emisję spalin. Gdzie sens, gdzie logika?

! Europosłowie PO poparli ACTA2. Oczywiście wcześniej mówili, że są przeciwni a PiS chce cenzurować internet. Aha, Platforma obecnie jest za 500+, dlatego głosowali przeciwko


! Homoseksualiści uważają, że małżeństwa są przeżytkiem obarczonym złymi tradycjami, zaściankowością, i tam wykuwa się patologia i przemoc w rodzinie. Dlatego obecnie domagają się prawa do zawierania małżeństw. Właśnie tak.


! Lech Wałęsa o kosmosie: „„Na innych galaktykach som… jest trzy razy trzy poziomy rozwoju intelektualnego. My jesteśmy najniżsi. I wyższa cywilizacja przyjeżdża tymi ufami i innymi, i przygląda się co oni tu wyprawiają. Jak zagrozimy destabilizacją, Putinem, oni nam przeszkodzą, przetną na pół, ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie”. Tak, nadal ma w klapie Matkę Boską.


! Ukazał się raport o czytelnictwie Polaków. Niestety, nie doczytaliśmy jakie są wnioski 🙂


! Amerykański aktor Jussie Smollett, który upozorował atak na siebie na tle rasistowskim i homofobicznym, został oczyszczony z zarzutów, chociaż wciąż jest… uznany za winnego. Wyobrażamy sobie co by było, gdyby białoskóry, heteroseksualny mężczyzna upozorował atak, chcąc udowodnić, że czarni są rasitami heterofobami. Nie pytamy czy już by siedział, tylko ile by dostał?


! Młodzieżówka szwedzkiej Ludowej Partii Liberalnej postuluje, by mężczyźni, podobnie jak kobiety, mieli prawo do aborcji. A dokładnie do „prawnej aborcji” – mężczyzna zwalniałby się z obowiązku łożenia na utrzymanie dziecka, traciłby jednak jednocześnie wszelkie prawa rodzicielskie do niego. Zdaniem młodych liberałów wprowadzenie takiej procedury byłoby zgodne z zasadą równouprawnienia płci.

"Szybciej niż mądrzej" jest kącikiem o charakterze satyrycznym, a wpisy mają charakter wyłącznie prześmiewczy. Są jednak oparte o fakty (autentyczne!)