Szpital w Przasnyszu wstrzymał przyjęcia. Powodem koronawirus

Wieczorem 21 sierpnia dyrekcja przasnyskiego szpitala otrzymała informację, że wynik testu COVID-19 u jednego z pacjentów, okazał się pozytywny. Natychmiast zostały wdrożone obowiązujące w takim przypadku procedury.

Pacjent był izolowany w jednym z oddziałów przasnyskiego szpitala, a rankiem 22 sierpnia został przekazany do dedykowanej placówki celem dalszego leczenia.

Dr n. med. Wojciech Kucejko p.o. Zastępcy Dyrektora ds. Medycznych SPZZOZ w Przasnyszu informuje: ” Działając w porozumieniu z Powiatową Stacją Epidemiologiczną w Przasnyszu , ustaliliśmy listę osób będących  w grupie osób z tzw. kontaktu z osobą zakażoną. W dniu 22 sierpnia od osób z kontaktu – personelu Szpitala zostały pobrane wymazy w kierunku COVID-19. Mając na względzie dobro Pacjentów i Pracowników Szpitala, na czas trwających czynności związanych z wykluczeniem kolejnych zakażeń, zostały wstrzymane przyjęcia do Szpitala. W tym miejscu pragniemy Państwa uspokoić – wznowienie przyjęć nastąpi w najkrótszym możliwym czasie.”