Szpital w Ostrołęce w ciężkim położeniu. „Brakuje nam rąk do pracy”

– Sytuacja jest bardzo trudna – nie ukrywa dyrektor szpitala w Ostrołęce Paweł Natkowski. Spora część personelu pielęgniarskiego nie pracuje – choruje, nie tylko na COVID-19. Może zapaść decyzja o zamknięciu oddziału.

22 pielęgniarki ze Szpitala w Ostrołęce są zakażone koronawirusem i wypadły z pracy na okres co najmniej 2 tygodni (tak naprawdę ze względu na konieczność wykonania testów ten czas ulegnie wydłużeniu). Ponadto część personelu pielęgniarek choruje na inne choroby i również przebywa na zwolnieniu. To duże problemy dla ostrołęckiego zakładu.

– Sytuacja rzeczywiście jest trudna, brakuje nam rąk do pracy, szczególnie jeśli chodzi o pielęgniarki – przyznaje dyrektor Szpitala w Ostrołęce Paweł Natkowski. – A to nie jest interdyscyplinarny zawód, tak jak to niektórym się wydaje. Jeśli dana pielęgniarka pracuje na chirurgii naczyniowej, to specjalizuje się w tej dziedzinie i trudno ją przenieść na inny oddział. To wąskie specjalizacje. Jeśli więc mamy oddział liczący 60 łóżek i zostaje nam 15 pielęgniarek, to nie są one w stanie obsłużyć wszystkich pacjentów w dłuższym okresie czasu.

Nie wiemy, jak długo będziemy mogli tak funkcjonować. Może więc dojść do sytuacji, że zostanie zamknięty oddział.

Problem z pacjentami z podejrzeniem zakażenia

Paweł Natkowski apeluje też o to, aby nie udawać się do szpitala bez ważnej potrzeby. Prosi też wszystkich o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa: zasłaniać w przestrzeni publicznej usta i nos, unikać tłumów, myć i dezynfekować ręce.

– Mamy przypadki pacjentów w bardzo podeszłym wieku, którzy wychodzą z choroby, choć wymagają hospitalizacji. Część pacjentów wymaga i podłączenia do respiratora. COVID-19 dotyka przede wszystkim osób starszych i dlatego apeluję, żeby dbały one o swoje zdrowie i aby inni również troszczyli się o seniorów. My, jako szpital, nie mamy jednak problemów z pacjentami „covidowymi”. Mamy problem z osobami z podejrzeniem COVID-19, ponieważ nikt dla nich nie zabezpieczył w systemie zdrowia miejsca, a musimy się nimi zająć, zapewnić im miejsce w izolatkach. Mamy też sygnały, że na wyniki testów będziemy oczekiwać 4 dni.

To wszystko może spowodować, że zostaniemy sparaliżowani – dodaje Paweł Natkowski.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
19 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Anna

Korona wirus jest tak groźny, że na całym świecie rządy podejmują decyzje o zamykaniu gospodarki, szkół, a szpitale podają kontrole zakażeń. Więc służba zdrowia w całej Polsce pracuje dzień i noc i nie nazywa tego bohaterstwem tylko powinnością. Jesteście potrzebni jak nigdy dotąd ! Ratujcie i siebie i chorych.

***** ***

Pełna odpowiedzialność za dramat w służbie zdrowia jest po stronie PiS.
Zmarnowali pół roku które można było poświęcić na przygotowania szpitali i kadry medycznej.
Ale kaczyński wolał ten czas poświecić na wewnętrzne wojenki w prawicy i skłócanie Polaków.
Ten mały człowiek ma krew na rękach i jest odpowiedzialny za śmierć ludzi którzy umierają nie otrzymawszy pomocy medycznej.
Teraz zamiast walczyć z epidemią walczy z kobietami.

Alojzy

Podziękujcie rządowi.
Aaaaa zaraz, zaraz przecież rząd twierdzi że wszystko ma pod kontrolą i jest zapas miejsc, respiratorów i ludzi.
Zadzwońcie do morawieckiego to zrozumiecie że wszystko jest OK.

Ola

Rząd zamiast wspierać służbę zdrowia, zadbać o godne pensje dla pracowników ochrony zdrowia kasę wydał na 500+, rezydentom kazał wyjeżdżać, a pielęgniarki zignorował. Koniec epidemii Morawiecki ogłosił w lecie. Tylko ludziom współczuć i tym pracującym w szpitalach i ich pacjentom

gość 88

Myślę ,że za tydzień zmienisz zdanie i przekonasz się kto jest winien te ostatnie protesty w ciągu tygodnia powiększą o 100% dzisiejsze statystyki i wtedy zacznie się problem leczyć nas powinni ci co obecnie protestują i nie stosują się do obowiązujących zasad – dla nich w pierwszym rzędzie powinno zabraknąć miejsc w szpitalach bo lekceważą zagrożenie .!!!

Barbara

Racja

Ola

Problem już jest i nikt nad tym nie panuje. Rozumiesz co to znaczy 23-24% procent testów pozytywnych. To wszystko zostało puszczone na żywioł. Psychopata Kaczyński z psychopatą Morawieckim wywołali demonstracje, aby zrzucić winę na kobiety. Ludzie się zarażają głównie w budynkach. Protesty są na zewnątrz. Protesty BLM w Nowym Jorku nie przeszkodziły w wyhamowaniu epidemii. Epidemia w lecie zaczęła wybuchać w kolejnych bastionach Trumpa

***** ***

Czyli znowu kaczyński.
To on rękami swojego odkrycia towarzyskiego (julki) wyprowadził społeczeństwo na ulicę.
Najgorsze że kaczyński zrobił to z premedytacją chcąc tym przykryć nieudolność rządu w walce z COVID.

Bary

Budka miał badania, że na jesieni będzie ok, Borys Budka

Ola

Borys Budka nie jest odpowiedzialny za przygotowania do II fali, tylko rząd. W trakcie kampanii wyborczej Morawiecki mówił, ze wirus już wirus już nie straszny. Szumowski zapewniał, ze zostawił plan, tylko nikt tego planu się doprosić nie może.

***** ***

***** ***

Janek

Wyrazy szacunku dla wszystkich pracujących w sluzbie zdrowia.
Tyle pracy wkładacie w ratowanie ludzkiego życia a jednoczesnie jest nawet w naszym miescie tylu de..bilow że tak powiem którzy łaza na jakieś protesty i rozkoszą ten wirus po swoich ojcach i dziadkach.
Drodzy Rodzice wstrzymajcie swoje pociechy przed tym bezmyślnych zachowaniem.
Przecież Ci lekarze i pielegniarki nie muszą być aż tak narażania na zachorowania na koronowirusa

Wera

Ważne słowa, Rodzice, pomyślcie i spróbujcie powstrzymać młodych przed głupotą ( poglądów im nie narzucacie )

Ola

Ci młodzi walczą o własną wolność. Łatwiej zarazić się wirusem w kościele, niż na protestach.

Ola

Protesty wywołał Kaczyński z premedytacją.

Do kaczego kurdupla

Właśnie dziś Kaczy#ński przyznał się się tego że w du#pie ma obywateli.
Oficjalnie potwierdził że jest dziw#ką KK.
Ten mały stetryczały karakan pokazał Fuc#ka obywatelom.
Według tego kurdupla to nie Polska jest teraz zagrożona tylko kościół.
Jedyne co mogę mu w tej chwili powiedzieć to:
WYPIER#DALAJ KURDUPLU DO WATYKANU. TU JEST POLSKA. ŚWIECKI KRAJ.

wypier@dalać

Jeb>>ać w du>>pę kaczopremiera który zamiast dbać o obywateli dba o zgromadzenie pedofili.

wypier@dalać

Jaruzelski był przymuszany przez Rosję a kaczyński robi to bo może i ma obywateli w du#pie.

Do kaczego kurdupla

Dla kurdupla z nowogrodzkiej ważniejsze jest wylizać du#pę rydzykowi niż zadbać o obywateli.