Szpital w Ostrołęce otrzyma wsparcie Fundacji Orlen

Szpital w Ostrołęce jest jedną z 11 placówek z całej Polski, która otrzyma wsparcie w walce z koronawirusem od Fundacji Orlen.

Fundacja ORLEN wspiera szpitale walczące z epidemią koronawirusa. Na zakup sprzętu medycznego niezbędnego do diagnostyki i ratowania życia oraz zdrowia zakażonych osób, Fundacja przekaże w sumie 6 mln zł. Finansowe wsparcie otrzyma 11 placówek z całej Polski.

Jesteśmy firmą odpowiedzialną społecznie. Koncentrujemy swoje działania na tym, by zwiększać bezpieczeństwo Polaków. Dlatego naszą pomoc kierujemy tam, gdzie jest ona teraz najbardziej potrzebna. Szpitale są na pierwszej linii frontu i muszą być dobrze wyposażone, by skutecznie walczyć z epidemią koronawirusa – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Wsparcie Fundacji ORLEN otrzymają placówki w: Augustowie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Ciechanowie, Gorzowie Wielkopolskim, Grudziądzu, Kozienicach, Ostrołęce, Płocku, Radomiu oraz Świeciu.

Szpitale przeznaczą darowizny m.in. na poszerzenie bazy laboratoryjnej, zakup karetek, sprzętu medycznego, a także środków ochrony indywidualnej, np. kombinezonów ochronnych, gogli, przyłbic, maseczek i rękawiczek chirurgicznych oraz środków dezynfekcyjnych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Viay

I kupią płyn do rąk w 5 L bańkach

Tre

Żal

Recepcja

Pracownicy szpitala nie są w ogóle zabezpieczeni. Dyrektor nie wprowadził dla nich żadnych zabezpieczeń przed wirusem. Pacjenci np. na RTG chodzą po całym szpitalu. Nikt ich nie sprawdza. Wirus może hulać.

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x