Szpital w Łomży już nie jednoimienny

Szpital w Łomży przestaje być szpitalem jednoimiennym. Do tej pory przyjmował tylko pacjentów z podejrzeniem zakażenia koronawirusa, wkrótce pierwsze oddziały szpitalne wznowią pracę.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju można było pozwolić na „zwolnienie Szpitala Wojewódzkiego w Łomży z jednoimienności”.

Pierwsze oddziały szpitalne wznowią działalność w drugim tygodniu czerwca. Szpital zacznie działać w pełni na koniec czerwca.

„Do tego czasu personel Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odbędzie wymaganą ww. rozporządzeniem kwarantannę i badania w kierunku wykluczenia COVID-19, a pomieszczenia szpitalne zostaną poddane dekontaminacji” – czytamy w komunikacie na ten temat.

Poradnie specjalistyczne będą świadczyć usługi od 1 czerwca, ale wizyty będą możliwe po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i ustaleniu terminu.

Na koniec dodajmy, że w środę 27 maja Rada Miasta Łomży przyjęła stanowisko w sprawie funkcjonowania szpitala w Łomży.

A w nim radni m.in. napisali: „Uważamy jednak, że planowane przywrócenie kilku oddziałów szpitalnych nie przyniesie odpowiedniego zabezpieczenia medycznego mieszkańcom Łomży i będziemy ubiegać się o pełne przywrócenie funkcjonowania szpitala”. Więcej na ten temat tutaj:

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Ile kosztowało tworzenie szpitali jednoimiennych, zamiast przygotowania dodatkowych oddziałów zakaźnych? Ile stresu kosztowało pacjentów i ich rodziny wywózka z Łomży?