Szpital tymczasowy w Ostrołęce – wiemy, kto go przygotuje

W Ostrołęce powstanie szpital tymczasowy. Przygotować go pomoże Energa, której właścicielem jest PKN Orlen. Multienergetyczny koncern poinformował o tym fakcie w oficjalnym komunikacie.

A w komunikacie dotyczący powstania szpitala tymczasowego w Ostrołęce, wydanym przez PKN Orlen, czytamy:

„PKN ORLEN aktywnie włącza się w walkę z drugą falą pandemii COVID-19. Jako firma odpowiedzialna społecznie i największy pracodawca w regionie, zaangażuje się w przygotowanie szpitala tymczasowego w Płocku. Podobny obiekt powstanie również w Ostrołęce, przy wsparciu Energi, spółki z Grupy ORLEN. Obie inicjatywy zostaną zrealizowane we współpracy z rządem.”

Cytowana jest też wypowiedź prezesa PKN Orlen Daniela Obajtka:

– PKN ORLEN jest odpowiedzialną firmą. Robiąc biznes, musimy mieć na uwadze potrzeby pracowników, ale i mieszkańców miejscowości na terenie, których prowadzimy swoją działalność. Zwłaszcza w tak trudnym czasie, jakim jest pandemia COVID-19. Doskonale rozumiemy jak ważne jest szybkie i skuteczne działanie, co niejednokrotnie udowodniliśmy w ostatnich miesiącach. Byliśmy i jesteśmy z Polakami na dobre i na złe. Teraz naszym obowiązkiem jest aktywne włączenie się w walkę z drugą falą pandemii. Dlatego podjęliśmy się zorganizowania tymczasowych szpitali w Płocku i Ostrołęce  – mówi Daniel Obajtek.

PKN Orlen od początku trwania pandemii aktywnie wspierał walkę z COVID-19 w całej Polsce. Łącznie na ten cel przeznaczył ponad 120 mln zł.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
LO

jedni Starają się ratować zdrowie i życie zarażonych koronawirus a inni planują masowe sabaty czarownic na ulicach. Warto zapamiętać te watachy co Wulgaryzmami chodzą po miastach

Ola

Brawo rząd. W trudnych chwilach mamy odpowiedzialny rząd.

***** ***

Raczej bandę patałachów która straciła pół roku zamiast przygotować kraj na to co mamy dziś.
Szpitale powinny być budowane kilka miesięcy temu a nie teraz jak ludzie umierają w karetkach bo żaden szpital nie chce ich przyjąć.

Daria

Lewackie brednie

Janusz

Myślę że od młodzieży, która nie przestrzega zasad bezpieczeństwa należy wycisnąć konsekwencje.

Anna

Wojna domowo – pandemiczna stwarza nam, Polakom, straszne kłopoty. Po co demonstracje i absurdalne teksty na tekturach?!

Kamil @ gmail

Brawo Orlen, dobrze, że lewica i platforma nie wyprzedały wszystkiego, nie zdążyły ?. Teraz możemy prosić nasze Polskie spółki o pomoc.