Szpital tymczasowy w Ostrołęce: rozpoczęły się prace. Niedługo montaż kontenerów

Szpital tymczasowy w Ostrołęce powstaje na terenie istniejącego szpitala. Niedawno rozpoczęły się prace przygotowawcze. Pod koniec listopada mają zostać zamontowane kontenery.

Trwają prace ziemne na terenie parkingu przy szpitalu w Ostrołęce, które związane są z budową tymczasowego szpitala dla chorych na COVID-19. Obecnie wykonywane roboty związane są z przygotowaniami do ułożenia infrastruktury technicznej. Pozwoli to w dalszym czasie na montaż kontenerów.

Te z kolei prace, o ile nie będzie żadnych technicznych lub formalnych opóźnień, mają rozpocząć się pod koniec listopada. Obecne roboty prowadzone są przez ostrołęcką spółkę Energa Serwis, wchodzącą w skład Grupy Orlen.   

To PKN Orlen finansuje budowę szpitala tymczasowego w Ostrołęce – tak jak tego powstającego w Płocku. Ma on być zaprojektowany na 200 łóżek

4.7 3 głosów
Ocena artykułu
21 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Jak zwykle Państwowa spółka ratuje sytuacje. A gdzie są te prywatne miliardowe koncerny co do popisują kasą i opinia na każdy temat. Jakiś podkulony ogonki.

Alojzy

Właśnie okazało się że szpitale tymczasowe dostaną z NFZ trzy razy więcej pieniędzy za leczenie pacjentów.
Za leczenie pacjenta wymagającego respiratora szpital tymczasowy może otrzymać 3,74 razy więcej niż za takiego pacjenta dostanie „normalny” szpital covidowy.
Czy rząd chce w ten sposób ukryć wysokie koszty budowy takich placówek na stadionach czy w halach targowych ?
Czy rząd chce pokryć w ten sposób przynajmniej część kosztów stworzenia szpitali z budżetu NFZ ?

*****_***

A od kiedy to sektor prywatny ma finansować służbę zdrowia na którą rząd łupi od nas podatki ????
Zacznij myśleć Ola albo wracaj do przedszkola gdzie twoje miejsce !!!
A rząd przespał pół roku. Ten szpital tymczasowy powinien stać od kilku miesięcy.

Daria

Puknij się w czoło , może ci przejdzie choć trochę głupiej niechęci do rządu RP. Szpitale tymczasowe są na wypadek, gdyby zabrakło miejsca w szpitalach stacjonarnych. Na razie dzięki Bogu i rządowi tych miejsc wystarcza, ale trzeba mądrze zabezpieczyć miejsca na przyszłość . Oby się nie przydały.

Stan

Zgadzam się z Tobą, wcześniej generowane by były tylko koszty

*****_***

Wolne miejsca są tylko w tabelkach morawieckiego.
Karetki godzinami jeżdżą od szpitala do szpitala bo w szpitalach nie ma miejsc.
Część tych pacjentów umiera w karetkach nie doczekawszy przyjęcia w szpitalu.
Przestańcie oglądać propagandową TVPiS. Tylko w TVPiS mamy tyle wolnych miejsc że jeszcze pół europy mogłoby do nas chorych wozić a tak naprawdę ludzie umierają pod szpitalami.

Rafa

Jak by rządził jakiś wasz lewak, powiedziałby krótko , że mogli się ubezpieczyć

Ola 2

Nie, miejsc nie wystarcza, pomimo, że odwoływane są planowane zabiegi, pacjenci onkologiczni zostali spisani na straty. Jest tragedia:( Posłuchaj lekarzy, a nie propagandy PiS, zobacz jak skoczyła umieralność. Przez 6 miesięcy rząd nie zrobił nic, no premierowi uroiło się, że pandemia jest w odwrocie. Teraz rząd podejmuje chaotyczne działania

*****_***

A TVPiS wychwala rząd pod niebiosa jak to świetnie radzi sobie z epidemią.
Według tej propagandowej tuby polski rząd radzi sobie prawie najlepiej w europie.
Przypomina mi to telewizję PRL i PZPR.

Edi

Mnie twój sposób myślenia przypomina krzyżówkę Urbana z tvn-em

Ola 2

Edi w porównaniu do dziennikarzy TVPiS Urban był amatorem. Wierz nadal w propagandę PiSowską. Jak trafisz do szpitala w potrzebie, o ile będą miejsca możesz się bardzo zdziwić. Liczba zmarłych dziennie pod koniec października się podwoiła. Mówi to tobie coś. To są twarde dane, których nie da się tak łatwo podać kreatywnej księgowości

Yeti

Jasne, Urban twoim idolem

Ola 2

O ile w latach 80-tych na usługach ówczesnej władzy Urban kłamał jak najęty. O tyle w III RP mówił prawdę o zbrodniach kościoła. Wolę jednak inne dziennikarstwo. Styl Nie nie odpowiada mi, nawet gdy nie mija się z faktami. Dziennikarstwo propagandowe w stylu Urbana bardziej odpowiada takim jak ty. My w latach 80-tych potrafiliśmy powiązać fakty, wyszukiwać informacje i nie dawaliśmy się nabierać na propagandę. Pisowski ciemny lud łyka kłamstwa Kurwizji i innych rządowych mediów bez żadnej refleksji. Nie dociera do was, że rząd dawni stracił panowanie nad epidemią i teraz wykonuje chaotyczne ruchy i sporo pozorowanych działań

Ola 2

Przy okazji obrzuca jednak błotem personel medyczny. Nawet w tych szpitalach, które sobie jeszcze radzą lekarze i pielęgniarki są dobijani psychicznie hejtem. Po pandemii wielu z nich albo z zawodu odejdzie albo wyjadą.

Tom

Mojego znajomego przyjęli od razu, więc nie pi…..

Ola 2

To, że twojego znajomego i wielu innych przyjęli od razu nie zmienia faktu, że wielu czeka godzinami w kartce na przyjęcie. Popatrz sobie na wzrost śmiertelności w październiku. To są twarde dane.

Tom

Oczywiście , podaje konkret, ale on nie pasuje do twoich też, no to wymyślasz coś innego. Spadaj

Ola 2

Statystyki się liczą, a nie pojedyncze przypadki. Dlaczego mam nie wierzyć lekarzowi z Ostrołęki, że jest w tym szpitalu na papierze więcej łóżek covidowych, niż w rzeczywistości. Nie jest to jedyny taki szpital jak donoszą lekarze z innych rejonie Polski.

Tre

Oby zdążyli przed zimą

Max

Trzeba być zwykłą szują, żeby nie widzieć starań rządu i spółek Skarbu Państwa , tylko z politycznej nienawisci krytykować i żądać by było idealnie

Ola 2

No tak należy się cieszyć, że podwoiła się umieralność, że na Narodowym pod pozorem walki z pandemią zorganizowano gigantyczną pralnie pieniędzy, że Szumowski powielił majątek robiąc interesy z handlarzem bronią i narciarzem. Człowieku nikt nie oczekuje doskonałości, się jest dramat. Rozumiesz, że jak 60% testów wychodzi pozytywny to nikt nad niczym nie panuje. Mam zaufać fircykowi ze spółki Skarbu Państwa, w której znalazł się nie ze względu na profesjonalizm, się bycie BMW? Wolne żarty