Szpital tymczasowy w Ostrołęce: PKN Orlen rozpoczął rekrutację personelu

W drugiej połowie grudnia ma zacząć funkcjonować szpital tymczasowy w Ostrołęce dla pacjentów chorych na COVID-19. Realizujący tę inwestycję PKN Orlen poinformował właśnie, że rozpoczęła się rekrutacja do ostrołęckiej placówki. Potrzeba lekarzy, ale też pielęgniarek i ratowników medycznych.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce PKN Orlen buduje przy wsparciu Energi. Powstaje on na terenie ostrołęckiego szpitala.

– Zdrowie i bezpieczeństwo Polaków to dla nas priorytet. Udowadniamy to od początku pandemii. Nasze działania koncentrują się na zapewnieniu kompleksowej pomocy, dlatego finalizujemy budowę szpitala tymczasowego w Płocku i intensywnie pracujemy nad tym, by jak najszybciej taki szpital uruchomić również w Ostrołęce. Do tego niezbędne jest błyskawiczne pozyskanie wykwalifikowanego personelu medycznego, który zadba o powrót do zdrowia hospitalizowanych pacjentów. Dlatego już teraz rozpoczynamy jego rekrutację – mówi Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen.

W ostrołęckim modułowym szpitalu pracować mają przede wszystkim osoby z wykształceniem medycznym i doświadczeniem zawodowym w placówkach systemu ochrony zdrowia.

Poszukiwany jest personel medyczny i pielęgniarski, w tym m.in.:

  • lekarze specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii,
  • lekarze w trakcie specjalizacji z anestezjologii i intensywnej terapii,
  • lekarze innych specjalizacji (zakaźnych, interniści, pulmonolodzy, kardiolodzy, ratownictwo medyczne) lub w trakcie specjalizacji,
  • pielęgniarki i pielęgniarze, w tym specjalizujący się w zakresie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki,
  • ratownicy medyczni,
  • sekretarki i sekretarze medyczni,
  • kierowcy z uprawnieniami do kierowania pojazdami uprawnionymi.

Zakres obowiązków związanych z pracą w szpitalu tymczasowym będzie określany w zależności od specjalizacji, po przyjęciu do pracy. Osoby zatrudnione spoza Ostrołęki będą miały zagwarantowane zakwaterowanie i wyżywienie. Dodatkowe informacje znajdziecie na stronie, poprzez którą odbywa się nabór: szpitalrekrutacja.orlen.pl.

Kandydatury rekomendowanych osób będą systematycznie przekazywane Mazowieckiemu Szpitalowi Specjalistycznemu im. dr. Józefa Psarskiego w Ostrołęce. Zostanie on pracodawcą dla kadry, która zapewni pacjentom profesjonalną i kompleksową pomoc.

PKN Orlen zwrócił się także z prośbą o wsparcie w zabezpieczeniu personelu medycznego, pielęgniarskiego i ratowniczego na potrzeby szpitala tymczasowego w Płocku i Ostrołęce m.in. do Naczelnej Izby Lekarskiej, Naczelnej Izby Pielęgniarek, Wojskowej Izby Lekarskiej, w tym również do izb regionalnych, a także struktur Wojsk Obrony Terytorialnej, ZHR oraz uczelni i szkół medycznych.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce ma być gotowy na przyjęcie pierwszych pacjentów w drugiej połowie grudnia. W budowę są zaangażowane spółki: Orlen Projekt, który uczestniczył w zaprojektowaniu placówki, Orlen Budonaft i Orlen Serwis. Wsparcia udzieliły również Orlen Administracja oraz Orlen Ochrona.

Zgodnie z zapowiedziami, do końca listopada gotowy będzie szpital tymczasowy w Płocku, którego budowa na terenie Centrum Badawczo-Rozwojowego PKN Orlen jest już na poziomie 70% zaawansowania. Dla osób chorych na SARS-CoV-2 przygotowanych zostało już 108 z ok. 200 łóżek, w tym 20 na potrzeby Oddziału Intensywnej Terapii. Ponadto zabezpieczony został podjazd dla karetek oraz Izba Przyjęć, karetka do przewozu pacjentów, samochód do transportu badań i leków, a także instalacja gazów medycznych.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
TYLKO PISS

Najważniejsze że stolicą nie będzie warszawa, TYLKO RADOM. TAK TRZEBA bo nie może być że stolicą kraju jest miasto gdzie nie wygrywa w wyborach PIS