Szpital tymczasowy w Ostrołęce gotowy. „To szpital o charakterze zapasowym” (zdjęcia)

Przed Świętami Bożego Narodzenia PKN Orlen przekazał szpital tymczasowy w Ostrołęce dla chorych na COVID-19.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce dla pacjentów covidowych jest już gotowy. W ostrołęckiej placówce znalazło się około 200 łóżek, w tym 20 tzw. respiratorowych. Zbudował ją PKN Orlen.

– To szpital o charakterze zapasowym – tam na razie pacjentów nie ma i oby ich nie było – mówił podczas konferencji prasowej z 27 grudnia wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł. – Wszystko jest jednak gotowe na przyjęcie chorych, gdyby doszło do zwiększenia się liczby osób wymagających hospitalizacji. Wielu już odtrąbiło szczyt zachorowań i rzeczywiście liczba osób na Mazowszu, które wymagają hospitalizacji, z udziałem respiratorów w porównaniu z sytuacją z połowy listopada jest o kilkaset mniejsza. Dziś jednak na przykład tzw. wskaźnik zajętości łóżek covidowych na Mazowszu się zwiększył. Absolutnie nie możemy mówić, że sytuacja jest opanowana.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce po zakończeniu pandemii będzie można wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska. Natomiast płyty, piasek, bloczki budowlane czy fundamenty zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez PKN Orlen.

Poniższe zdjęcia wykonaliśmy nieco ponad tydzień temu.