Szpital tymczasowy w Ostrołęce. Gdzie będą mieszkać pracownicy spoza Mazowsza?

W sprawie zatrudnienia w powstającym szpitalu tymczasowym dla chorych na COVID-19 napisał do nas pan Sebastian. Chciał się dowiedzieć czegoś więcej o warunkach związanych z zakwaterowaniem i wyżywieniem pracowników spoza województwa mazowieckiego.

Pan Sebastian chciałby aplikować na stanowisko kierowcy/ratownika w budowanym przez PKN Orlen szpitalu tymczasowym w Ostrołęce.

– Zastanawiam się gdzie będą zakwaterowani pracownicy spoza województwa mazowieckiego – napisał do nas. – Nigdzie nie ma tego wyszczególnionego oprócz wzmianki o ”zagwarantowanym zakwaterowaniu i wyżywieniu”. Czy posiadają może państwo taką informację?

O postęp w rekrutacji do szpitala tymczasowego w Ostrołęce, a także o kwestie nurtujące naszego Czytelnika spytaliśmy podczas briefingu prasowego dyrektora Szpitala w Ostrołęce Pawła Natkowskiego:

– Proces trwa, są telefony i pytania w sprawie pracy, więc pewne rzeczy uszczegóławiamy. Chcemy dać kompleksową usługę w postaci zatrudnienia, a także ulokowania tych osób. Prowadzimy rozmowy z instytucjami, które prowadzą hotele, aby można było w nich zakwaterować chętne osoby. Jesteśmy otwarci i każda osoba, która się do nas zgłosi i spełni odpowiednie warunki, takie zatrudnienie w naszym szpitalu znajdzie.

Nie dysponujemy swoją bazą hotelową. Musimy zapewnić pracownikowi możliwość noclegu i wykorzystać miejsca, która znajdują się na terenie Ostrołęki. Jest ich na tyle dużo, że nie powinno być w tym zakresie problemu – dodał dyrektor Szpitala w Ostrołęce.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Dosłownie wszędzie brakuje rąk do pracy w ochronie zdrowia. Zakwaterowanie pracowników to najmniejszy problem. Problemem jest skąd wziąć wystarczająco liczbę pracowników, jeśli naprawdę będą tam przyjmowani pacjenci. No cóż trzeba było dbać o warunki pracowników ochrony zdrowia, zamiast fundować program 500+ na każde dziecko.