Szpital tymczasowy w Ostrołęce: budowa na finiszu

Dobiegają końca prace przy budowie szpitala tymczasowego w Ostrołęce. PKN Orlen przy wsparciu spółki Energa Serwis zakończył montaż wszystkich modułów kontenerowych.

Wcześniej wykonane zostały niezbędne roboty ziemne związane z infrastrukturą budowlaną, elektryczną, sanitarną i teletechniczną. Obecnie, głównie wewnątrz obiektu, finalizowane są prace związane z instalacją poszczególnych systemów (komputerowych, monitorowania, przeciwpożarowych itp.). Trwa również proces wyposażania placówki w sprzęt medyczny.

Uruchomienie szpitala planowane jest jeszcze w tym roku. W ostrołęckiej placówce znajdzie się około 200 łóżek, w tym 20 tzw. respiratorowych.

Placówki w Ostrołęce i Płocku to innowacyjne szpitale modułowe, które po zakończeniu pandemii będzie można rozłożyć w ciągu nawet kilku dni i zmagazynować bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska, misje czy inne działania.

Z kolei płyty, piasek, bloczki budowlane czy fundamenty czasowe użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez Grupę Orlen.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Kociemir

Widziałem w środku,imponujący i super nowoczesny.

Gość.

Żeby nie było jak w Kielcach gdzie zrobili oficjalne huczne otwarcie a po niespełna tygodniu wszystkie łóżka i sprzęt tajemniczo zniknęły. Zostały gołe, puste ściany.
Czyżby sprzęt pojechał na kolejne huczne otwarcie?
Może do Ostrołęki?