Szpital tymczasowy w Ostrołęce: 50% prac wykonanych, połowa modułów na miejscu

PKN Orlen powiadomił o postępach w budowie szpitala tymczasowego w Ostrołęce.

Szpital tymczasowy w Ostrołęce dla zakażonych koronawirusem buduje PKN Orlen przy wsparciu spółki Energa. Ma on być gotowy ok. 20 grudnia – wówczas zostanie przekazany dyrekcji Szpitala w Ostrołęce, na którego parkingu placówka powstaje.

„Wykonano już ponad 50 proc. prac, w tym m.in. prace ziemne, związane z infrastrukturą budowlaną, elektryczną, sanitarną i teletechniczną – informuje PKN Orlen.

Na plac budowy trafiła już ponad połowa  wszystkich  modułów, w których powstanie ok. 200 szpitalnych łóżek, w tym 20 respiratorowych.

„Na potrzeby szpitala tymczasowego PKN ORLEN zakupił również karetkę ratunkową, której specyfikacja i wyposażenie zostało uzgodnione z dyrektorem Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Ostrołęce im. dr Józefa Psarskiego, na terenie którego powstaje placówka.”

Prace związane z budową szpitala tymczasowego w Ostrołęce idą zgodnie z planem. Największym wyzwaniem nie jest jednak sama inwestycja, a rekrutacja kadry medycznej.

„Obecnie najpilniejszą potrzebą jest pozyskanie lekarzy i pielęgniarek, którzy udzielą niezbędnej pomocy pacjentom. W dalszym ciągu prowadzona jest również rekrutacja lekarzy, personelu medycznego i pomocniczego dla placówki w Płocku. Rekrutacja do obu szpitali tymczasowych prowadzona jest poprzez stronę szpitalrekrutacja.orlen.pl” – dodaje PKN Orlen.

Placówki w Płocku i Ostrołęce to innowacyjne szpitale modułowe, które po zakończeniu pandemii będzie można rozłożyć w ciągu kilku dni  i zmagazynować bądź wykorzystać do innych działań specjalnych, np. na potrzeby wojska, misje czy inne działania.

Z kolei płyty, piasek bloczki budowlane czy fundamenty czasowe użyte do przygotowania terenu zostaną przeznaczone na potrzeby innych inwestycji realizowanych przez Grupę Orlen.